Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyépés

    aktív tag

    válasz strogov #15 üzenetére

    Arra akartam rámutatni, hogy lehet neked nem jó a műanyag hátlap, meg a papírpohár. De van az az embertömeg akinek meg okés. Más a prioritás. Nekem mondjuk nagyon fontos a szoftver a telefonon, de nem érdekel milyen anyagból van. Másnak lehet a kávé nagyon fontos, nem érdekli milyen pohárban van. Mások vagyunk. Valakit még az sem érdekel, ha mások szerint az bazári. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz strogov #15 üzenetére

    "de bizonyos szint fölött többet vár az ember mint egy fröccsöntött szappantartót"

    Ebből látszik a marketing ereje. 5-6 éve még voltak prémium telefonok is műanyagból és mindenki el volt ájulva a polikarbonát(!) unibody-tól. Nekem ma is megfelelne, sokkal jobb, mint az üveg. Az üveg sem prémium anyag, ezt csak a hülye marketing adta be a népnek. Mitől prémium, mert csillog? Szar a tapintása, szar a hővezetése, rideg, szerencsétlenül eltalálva a legkisebb ütésre pókhálósra tud repedni. Ezért veszel rá egy műanyag/szilikon tokot és sosem érzed a "prémiumságát".

  • Ricardo

    félisten

    válasz strogov #39 üzenetére

    " A samsung-ot folyamatosan szappantartózták."

    Mert az valóban nem felső kategóriába való műanyag volt. Azért ne hasonlítsuk össze a zongoralakk fényezésű kopogós műanyag hátlapot, és a minőségi műanyag hátlapot.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz strogov #39 üzenetére

    "nem azért kell normális anyag mert azt bámulon egész nap, hanem azért mert ha kifizetek valamiért "prémium" árat, akkor ne egy 2 dolláros alkatrészen spóroljanak."

    Egyrészt:
    Az üveg az miért "normális" anyag szerinted? Mitől prémiumabb, mint a műanyag? mert csillog? Ugyanolyan egyszerű hétköznapi anyag, mint a műanyag (és műanyagból is sokféle van, és sokféleképpen tud kinézni). A sörösüveg is üveg. Nem prémium, nem drága, nem különleges. Akkor már lehetne igazi -valami minőségi- fa, bambusz (valamelyik nexusnak vagy motorolának volt talán), valamilyen bőr borítás, stb, ha már a prémiumra izgulsz. Vagy valami fém ötvözet. De még a sima aluminium is prémiumabb mint az üveg (tudom az más okból nem lehet). Ezért nem értem ezt, hogy miért lett a telefonokon az üveg a prémium. A vizespoharam sem prémium. (Ráadásul már a legolcsóbb kategóriákban is vannak üveg hátlapos telefonok - ebből is látszik, hogy menyire prémium. Egy 65e Ft-os redmi note 7-nek ugyanúgy üveg a háta, mint a félmillás iPhone-nak.")

    Másrészt:
    Ez egy használati tárgy, nem ékszer. Természetesen a használati tárgyaknál is gontos a design, csak addig, amíg nem megy a funkcionalitás (jelen esetben hétköznapi strapabírás) rovására.Prémium kalapácsot sem gyártunk üvegből, mert összetörik. De hogy közelebbit mondjak, például prémium laptopokat, vagy mondjuk hordozható játékkonzolokat sem borítanak üveggel, mert hülyeség: mert amit naponta 100x előveszel a zsebedből és használod mindenhol, akár menet közben is, az előbb-utóbb leesik és összetörik. Ezért üveget maximum ott kellene használni egy ilyen eszközön, ahol muszáj (a kijelzőn).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák