Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Oliverda #17 üzenetére

    "Aki 2560x1600-ban akar játszani, az nem egy HD 7790-et fog választani. Szerintem ez eléggé evidens."

    igen. nem egyet, hanem 2-t...

    én mielőtt nekiálltam a gtx480 passzív hűtésének, volt egy másik verzióm:
    powercolor 2*6850 cf passzív @ eyefinity 3.
    de itthon nem lehetett kapni, és féltem az 1 gb ram-tól, ami ekkora felbontásban, (5040*1050), már pl. dirt2 dx9-nél is a határon mozgott.

    ugyan 1 gpu-val a 2560x1600 lehet, hogy értelmetlen. a gpu limit miatt korlátozottan ugyan de bizonyos következtésekre enged, hogy a 2 gb-nak mennyire van értelme egy esetleges, cf-es megoldásban, nagy felbontásnál.

    egy ilyen kártyánál, ami direkt a 2 gb-ra épít, talán azt is érdemes lett volna vizsgálni, hogy mi az a helyzet, ahol lehet egyáltalán értelme, nem azokat, ahol kevésbé...

    tehát ennél a 2 gb-os kártyánál izgalams lett volna egy másik összehasonlítás is:
    - ebből a vga-ból 2 db, cf
    - egy majdnem ilyenből 2db, cf, de 1 gb,
    - a 2 kártya árával azonos árú, 1 gpu-s, 1gb< , (nem tudom, mekkorák vannak most a középkategóriában, 1,5-2gb?) nvida.

    és ráküldeni egy 5940*1080, vagy legalább egy 4080*720-at, közepes + max grafikai beállításokkal.

    ***

    azt megértem, hogy ez szűk szegmense a felhasználóknak, de mint írtam, egy ilyen kártyánál meg lehetne vizsgálni azt, ahol lehet létjogosultsága, és nem (csak) azt, ahol boritékolható, hogy nem sok haszna van...
    :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák