Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sapphi

    aktív tag

    válasz Redneck #14 üzenetére

    Csak akkor volt memória hiba, ha magát az EFI ROM-ot is memóriának nézzük... A macOS a frissítésnél az EFI-t is szokta frissíteni és nálam valamiért ez nem sikerült neki és nem tudta visszaállítani, mivel maga a chip ment tönkre ennek köszönhetően.

    Csak az Apple kijelölt szervízébe az én véleményem szerint, olyan szinten szartak bele az egészbe, hogy ez elképesztő és úgy se csinálhatnak mást a géppel, mint cserélik az alaplapot... Tehát diagnosztikát se nagyon csináltak.

    Végül nem lett cserélve az alaplap, mert Head88 kolléga bevállalta, hogy leforrasztja a régi EFI chip-et majd egy újat forraszt fel.

    Az akkumulátor azért lett cseréltetve, mert már 75% körül mozgott és fel is volt púposodva így valamit kezdeni kellet vele, hogy ne legyen belőle nagyobb probléma.

    A kijelző pedig azért lett cserélve, mert az Apple arra kiírt egy nem teljesen hivatalos cseregaranciát a gép vásárlásától számított 4 évig abban az esetben, ha a kijelző felülete megkopik. Én pedig éltem ezzel a lehetőséggel.

Új hozzászólás Aktív témák