Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabónagymer

    aktív tag

    Nekem ez a 2. tapi mobilom, és valószínű nem az utolsó! :S Az már tuti, hogy ez is menesztve lesz hamarosan!
    Előzetes véleményt annyit róla, hogy ez a telefon egy túlcsicsázott rakás szar!! :((( :@
    Tényleg tinilányoknak való gyerek játék!
    Előző telóm egy LG GD510 volt. Na most biztos ezért is kapom jócskán az anyázást...
    Szegény édesanyám! :(
    Nos az LG-től azért "kellett" megválnom, mert tré mobiléktól lett véve. Rendelésre hozattam magamnak teljesen újonnan, fóliázva, dobozolva. Csak hogy én vodkás vagyok, és ennek okán át lett szoftolva. És úgy látszik, hogy mai már nem gyárilag szoftverelt, előfordulhat, hogy bugos a hekkelt szoft, mert nekem 3x döglött le. Harmadjára meguntam, és lepasszoltam. :((
    Na ekkor esett választásom erre a tepedelemre, amit azóta is bánok! :W Nekem nagyon nem jött be.
    De így mérleget tudok legalább vonni, és egy rövid specifikált összehasonlítást tudok tenni.

    Ha mérlegre tenném a két készüléket, elég nehéz lenne eldönteni merre billen... Nehéz eldönteni melyik a jobb, mert amiben jobb annyiban rosszabb is mindkettő.Ha lehetőség nyílna rá, én a kettőből csinálnék egyet...

    Első és számomra legfontosabb vonatkozás, az sms szerkesztés.
    Itt több vonatkozásra lehet bontani.

    qwerty:
    samsung GT-S5230
    Ami valóban qwerty. Ez megszokás kérdése, van ahol a z és az y helyet cserél. Ez inkább a hivatalos magyar billentyűzet esetén fordul elő. Nekem furcsa volt átszokni az LG után.
    Annak ellenére, hogy virtuális billentyűzet, igen jól kezelhető, még az én krumpli ujjaimmal is. Ami még előnyére válik, hogy dupla tapintással érhető el az ékezetes betűk.
    És itt az az első rettentő utálatos tulajdonság. Ha ékezetes betűt használunk sms íráskor, akkor kapásból az eső után lefeleződik a felhasználható karakterek száma, és egy normál egy üzenet hosszúságú szöveget 5 üzenetnek számol.
    LG GD510 POP
    Rém szarul kezelhető, inkább pálcás bevitelre optimalizált, vagy ceruza ujjúaknak. bizonyos ékezetes betűk elérése borzalmas macera, mert felületet kell váltani. Kisebb litániákat orgonáltam el egy hosszabb üzenet során a folytonos átváltogatás során.
    Ami itt bug, hogy bizonyos ékezetes betűk esetén nincs nagybetű.
    Ami nagyon tetszett benne, hogy van benne szöveg szerkesztés. Kijelölés, vágás, másolás. Bár nem kis macera volt az sem.
    Aminek az értelmére nem tudtam rájönni soha, az az hogy rejthető volt a bill. egy gombbal.
    Az ékezetes betük normál kódolással történik.

    menü
    samsung GT-S5230
    Ránézésre egy elég szép grafikált és animált menü. Klassz, hogy van egy almenü is ami több képernyőre van osztva. N
    Bár itt inkább csak annyi történt, hogy pár almenüt raktak ki. Semmi olyan nem került bele pluszként, amit amúgy főmenüből ne lehetne elérni.
    Itt nem forog el a menü ha elfordítom a telefont.
    Szerkeszthető a háttér kép. Ez pozitív részemről.
    Az ikonok elrendezése nem variálható, szokványos hálós elrendezés.
    Itt csak betű típust tudunk változtatni, méretet nem.
    Háttér képet csak egyszerre lehet cserélni a screen-eken. Egyedileg nem. Ez szintén baromság, és még ehhez hasonlót nem láttam eddig! Ez azzal kicselezhető, hogy paint-ban szerkesztünk magunknak.

    LG GD510 POP
    Itt sem különösebben ördöngős, bár itt lehet variálni, hogy hálós, és kategorikusan listázott, ez esetben kapunk egy kis oldalsávot jobb oldalt, amin külön ikonok jelenek meg aszerint, hogy szöveges funkciójú alkalmazások, vagy média alkalmazások, vagy kommunikációról van szó, esetleg szervező. És ezen ikonok alá csoportosulnak az adott menü ikonok.Vagy vízszintesen gördíthető specifikációik szerint sávba rendezve, amolyan Ipodosan...
    Háttér nem variálható, a beépített fekete vagy fehér választhatóság van csak. Itt annyi változás történik, hogy mókásabb lesz az ikonok kinézete.
    Itt is tudunk betű típust és méretet is változtatni.
    Ha elfordítjuk a telót, elfordul a menü is. Ami idétlenség annak tekintetében, hogy az almenüket már ugyan úgy függőlegesen pozicionálja.... :S Legalább az is elfordulna akkor, vagy a menü maradna fixen. Egy újabb gyerek hülyítés...
    Itt szabadon variálhatóak a hátterek.

    widget
    Itt szinte ugyan az a eszközök típusa. A szokványos dolgok, naptár, jegyzet, közösségi oldal direkt lin, google direkt link, média, vekker... stb. A samsung-nál kicsit több a repertoár. Ebbe nem megyek bele, erre ott a teszt, ha kitér rá...
    samsung
    Klassz megoldás az oldalsáv, és hogy több képernyőre lehet kitenni. Rohadt utálatos, hogy nem lehet fixálni a pozíciójukat, és folyton elcsúszkál, ha hozzáérünk. Az oldalsávról bővebb a tesztben benne van...
    LG
    Itt rögzíthetőek, de csak egy screen-re lehet kirakni, és a widget menüből, ("alsó sáv" ami a menü sáv is, és egy virtuális gombbal váltható) hívható elő, de érintésre csak kirakja képernyőre, de nem hívható be az alkalmazás.
    Ebből a szempontból nagyon praktikusan járt el a samu! :D

    fotó
    Az szinte ugyan az. alig tér el egymástól. De a fotó szerkesztés már annál inkább. Az LG-ben kifinomultabb, és közvetlen elérhető a fényképező funkcióban.
    Ami itt érdekesség lehet, hogy nem csak mechanikusan, hanem virtuális billentyűvel is lehet exponálni.
    samsung esetén annyi eltérés van, hogy nagy felbontásban is lehet zoom-olni.
    A képek visszanézése egyszerűbb, egy beiktatott menüvel közvetlen elérhető a fényképező funkcióban. Jobb is itt előhívni, mert amúgy a legkisebb elmozdulás esetén ha a telefont oldalra billentjük, elkezd szaladni a kép, mintha valaki húzná a diát. :S Ez egy giroszkópos gördítés lett volna, mit nagyon elb@sztak. :S De ennyire :F :O
    Ennél a készüléknél csak mechanikus gombnyomással tudunk exponálni.
    Ami még tetszik, hogy éjszakai módban való fotózáskor, szinte vak sötétben történő fotózáskor is összehoz valami látható képet. Ne csodát ne várjunk!
    Ezt csak azért említettem meg, mert elég régóta fotózok mobillal, -kb 10 éve- átment pár kamerás mobil a kezeim között, de ilyenre nem volt még példa. Még a nagy nevű Sony Ericsson esetnében sem!

    böngésző
    Erre részlete kitérés van mindkettő tesztjében.
    samsung esetében annyit talán, hogy egyszerűbb a zoom-olás, és talán több oldalt képes kezelni. Van youtube kezelés, bár ezt kis sávszélesség miatt nem tudom kihasználni, de elég értelmes megoldásnak tartom.
    LG-ről a PH-t nem lehet megnyitni, be sem tölti. a samsung kezeli. Viszont a hivatkozásokat kezeli, a samsung esetén, van hogy 3x-4x is rá kell bökni.
    Samsung esetén a teljes képernyőre váltás esetén fixen marad, nem kezd átváltogatni, ha a kijelző széle fele bogarászunk, és ikonosan váltható a nézet, míg az LG esetén ezt csak menüből tudjuk megtenni.

    média
    samsung Ez szinte egy az egyben ugyan az, mint minden más esetben. Annyi, hogy a ezeli a flash formátumot.
    LG nem. Filmet egyszerűbb konvertálni rá.

    kijelző
    samsung érintésre talán érzékenyebb.
    Képre színre mindkettő egyforma számomra.

    kommunikáció
    samsung esetén nem igazán volt módom sokat tesztelni, és ez már magába foglal egy véleményt.
    LG esetén nem kellett különösebb telepítgetés, rádugtam, és minden gond nélkül tudtam még net modemnem is használni, samu setén ez már nem ilyen "plug and play".

    Ezen összehasonlítás szubjektív észrevételek és vélemény alapján történt. Lehet másnak más észrevételezése van, és megítélése. Ha dönteni kellene, én a sajátos hülyeségek tekintetében az Lg-re voksolnék. Valószínű ezért is lesz a következő típus egy LG mini. Hogy akkor milyen csalódások érnek majd, akkor megírom... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák