Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csigusz 1

    aktív tag

    Sziasztok!
    Nem egészen egy hete van Samu 5230-asom.
    Újonnan vettem, gyárilag kártyafüggetlen. Sajnos az enyémre sem lehet Java-t telepíteni.
    Majd jövőre lehet, hogy beviszem a márkaszervízbe egy szoftver-frissítésre.
    Pár nap alatt végigolvastam az összes itteni hozzászólást, meg más oldalakon is tájékozódtam a telefonról. Szerencsére itt kaptam egy-két olyan infót, ami nem volt benne a kezelési útmutatóban, és magamtól sem jöttem rá.
    Amikor megvettem a cuccot, egyből beletettem egy Pannonos, új generációs SIM-kártyát, ami azonnal elvégezte a hálózati beállításokat, így azokkal nem kellett szórakoznom! :C
    Az MMS-t ugyan még nem próbáltam, de minden más működik.
    A boltból hazafelé végignézegettem a telefon beállításait. Ez az első Samsung telefonom, ennek ellenére viszonylag könnyen megtaláltam benne mindent.
    Korábban már volt mindenféle telefonom (érintőképernyős is), meg GSM/PDA kombóm is. Főleg a SonyEricsson-t favorizáltam. Nagyon kellemesen csalódtam a Samuban! :)
    Az enyémben már két füles a főmenü.
    Az ébresztéssel sem volt gondom, eddig minden alkalommal működött, amikor használtam - kikapcsolt állapotban is. Egyelőre egy 1 GB-os kártyát tettem bele, ez volt itthon.A Samsung oldalról letöltött PC Studioval semmi gond, megy - bár a struktúját meg kell szokni.
    A zenéket szépen játssza le, még a gyári fülessel is szebben szól, mint a korábi SE C702-m!
    Vettem hozzá egy gyári mikrofonos átalakítót, és a Sennheiser agybadugós fülesemmel nagyon jó! :D Kissé féltem, hogy csak gyári hangzások vannak benne, de a ROCK nekem nagyjából megfelel. A rádió is megy az átalakítóval.
    A kamerája nem csinál sokkal rosszabb képet, mint a C702, pedig az auto-fókuszos, meg LED megvilágítás is van benne. Amire használom, arra megfelel, az igazi fényképeket úgyis egy DSLR géppel csinálom, ezt csak archiválásra használom, ha szükség van rá - arra alkalmas.
    Átkonvertáltam pár filmet mp4-be, tökéletesen lejátssza őket, a minőség is jó, de azért ezt az egérmozit nem sűrűn fogom használni. :N
    A telefonkönyvet BT-on átküldtem a SE-onomból. Én mindig a telefon belső memóriáját használom, mert egy névhez több szám, emil, cím, meg egyéb adat van hozzárendelve. A fényképek kivételével minden adat átjött!
    Van egy Jabra BT fülesem, tökéletesen működik a Samuval.
    Egyébként BT-on eddig mindent tudtam küldeni-fogadni másik telefonnal, meg számítógéppel is.

    Amit leginkább hiányolok a telefonból, az a hanghívás lehetősége. Sajnálom, hogy ezt kihagyták belőle, sokat használtam ezt a funkciót - főleg a BT fülessel...
    De ettől eltekintve meg vagyok elégedve a Samuval, azt hozza, amit vártam! :K

    Az ékezetes/nem ékezetes SMS-ek körüli mizériát nem igazán értem, nekem ez a jelenség már a Nokia 3310-es óta ismert dolog... :(
    Ha átállítom hollandusra a szövegbevitelt, akkor az csak az SMS írásnál jelentkezik, vagy máshol is?
    Mi a véleményetek egy tükrös fóliáról? Gondolkodok egy ilyenen: [link] , csak nem tudom, hogy mennyit ront a láthatóságon.

    My name is Biga... Csigabiga! :D

  • Csigusz 1

    aktív tag

    válasz Narven #4346 üzenetére

    De ez csak a főmenüre érvényes, ha belépsz valamelyik almenübe, akkor ott már a zöld/piros menü fog látszani.

    My name is Biga... Csigabiga! :D

  • Csigusz 1

    aktív tag

    válasz Shoo #4389 üzenetére

    SMS küldés, ha kicserélik a SIM-et:
    Mivel ezt a funkciót eddig csak Samsungban találtam meg, ezért gondolom max. az sms-ért kell majd fizetni, de szerintem ez nem nagy ár, hogy utána lesz egy nyom a telóhoz.

    Ráadásul - mivel már másik SIM van benne - az idegen számnak számlázódik az SMS...

    My name is Biga... Csigabiga! :D

  • Csigusz 1

    aktív tag

    válasz Axion #4708 üzenetére

    Én egy vodkafon üzletben vettem eredeti Samsung audio adaptert hozzá.
    Azt hiszem, Omnia tartozékként lehet kapni. Felvevőgomb, és beépített mikrofon is van benne, a rádió is megy vele. 2500 Ft körüli összegbe került.

    Az utángyártott cuccoktól tartok kissé. Van, amelyikkel nem megy a rádió!
    Én már megjártam egy hasonló, csak SonyEricsson-hoz való utángyártott adapterrel!
    Minden jó, és szép volt, csak valamiért a Sennheiser fülesemmel is szarabb volt a hangzás, mint a gyárilag hozzáadott olcsó fülhallgatóval. :( Aztán rájöttem, hogy miért: monóban szólt! :(((
    Szóval, csak óvatosan az utángyártott cuccokkal...

    My name is Biga... Csigabiga! :D

  • Csigusz 1

    aktív tag

    válasz BullZeye #6052 üzenetére

    Egyet értek!
    Én is December eleje óta használom csengetéskor max., érintéskor 2-es rezgéssel, és tökéletesen megy.

    My name is Biga... Csigabiga! :D

  • Csigusz 1

    aktív tag

    válasz Garffi #6132 üzenetére

    Szia!

    - Menü
    - Üzenetek
    - Beállítások
    - Hálózati hírüzenetek
    - Aktivál/Be + Fogadó csatornák/Összes csatorna + Nyelv/Mind

    My name is Biga... Csigabiga! :D

Új hozzászólás Aktív témák