Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k850

    addikt

    válasz Llew #11364 üzenetére

    "Felraktam, de ez csak egy "ikont" rak ki és az időjárás adatokat csak akkor látom, ha belelépek."

    Tegyél ki egy widgetet is, ekkor már az indító ikonra sem lesz szükség. Widget egy olyan felület, ami aktív adatokat, információkat jelenít meg, vagy működtet.
    Gyorsan telepítettem ill. készítettem egy képet róla. Időkép
    Egyébként hülyeségnek tartom ilyen apkval terhelni a rendszert, sohasem lesz tökéletes az időjárás előrejelzés, nem az alkalmazás miatt, hanem a meteorológusok miatt.
    Kinézel az ablakon és már tudod is, hogy milyen az idő! ;)

    [ Szerkesztve ]

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • Lirion

    addikt

    válasz Llew #11364 üzenetére

    Ahogy én értem a widget (pc-s kifejezéssel élve) egy parancsikon amivel elindítok valami alkalmazást.

    A widget egy minialkalmazás, amire rábökve vagy végrehajt vmilyen parancsot vagy gyakran hasznos információkat közöl az adott alkalmazásból (pl. az óra widgetje mutatja az időt és dátumot, az időjárás widgetje a jelenlegi és jövőben időjárást, stb..) vagy ezek kombinációja (a naptár widget mutatja az aznapi találkozókat és van rajta gyorsgomb az új események felvételéhez is).
    Egyébként sok program kínál amolyan "kamu"widgetet, ami lényegében csak egy gyorsindító, de ez ne tévesszen meg, azért, mert a gyártó widgetnek hívja, attól az még nem lesz az, csak egy parancsikon. :)

    Vagy nem lehet ennek az adatait valami másikkal megjeleníteni a főképernyőn? Meg összekombinálni órával, és névnap kijelzővel?

    Program információkat csak az adott programhoz tartozó widget tud megjelenítani, kombinálni pedig nem lehet a widgeteket. Tehát pl. a naptár widget nem fogja megjeleníteni semmiképpen az időt vagy időjárást és az email widget sem fogja az rss feedeket mutatni.
    Kombinálni annyit lehet, hogy a naptárba lemented találkozóként a névnapokat és akkor a naptár widget fogja őket mutatni.

    Feltettem az avast biztonsági cuccát. Mennyire van ilyesmire szükség?

    Az általános nézet az, hogy ezek csak az aksit merítik és a rendszert lassítják, mert komoly szükség nincs rájuk. Ha ésszel használod a telefont, akkor valóban fölösleges, ha meg agyatlanul, akkor az ilyesmi sem fog megvédeni a gebaszoktól. :)

  • gusthy

    veterán

    válasz Llew #11364 üzenetére

    A widgetek elsődleges célja, hogy az iPhone júzereket legyen mivel zrikálni,hogy nekik nincs ilyen.
    Másodlagos célja bármi lehet, lényeg, hogy a főképernyőn egy ablak, amiben valamit megjelenítenek. Annyi interaktivitásra képesek, hogy még lehet őket bökni (azt is érzékelik, hogy hol volt a bökés), és scrollozni lehet őket (ha át adott főképernyő támogatja ezt).

Új hozzászólás Aktív témák