Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csekusz

    tag

    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék Tőletek kérni, de legalábbis kérdezni.
    Bő egy hónapja 2 éves hűséggel vettem egy telekom-os, note 4-et.
    Elötte 2,5 évig elégedetten használtam egy független note 2-őt, de úgy éreztem megéri váltani és nagyon tetszett a note 4.
    Amit viszont nem értek, az az, hogy hogyan lehetséges, hogy a majd 2,8 GB RAM-ból, a "Memory Booster" szerint, sokszor 20% marad csupán? Amit lehet kikapcsolok, amit lehet letiltottam, leállítottam,ha másért nem az energiahatékonyság, az akksi miatt. Nem zavarna, hogy használja a RAM-ot valami, ha néha-néha nem akadna meg, röccene meg kicsit a telefon...,amiről elképzelni sem tudtam volna korábban, ha nem látom, nem hiszem el. 5.01-van frissítve, az AntiVirus-on, meg a CMSecurity-n kívül a CleanMaster, meg a Memory Booster van telepítve. Ami lehet az SD-n van, folyamatosan törlök,tisztítok, de valahogy nekem lassúnak tűnik a telefon. Nem mondom, hogy gyorsabb mint a note 2- szemre persze...! ;-) Igaz,még abban is ált. a 2 Gb RAM-ból maradt 6-700 Mb...
    Még arra tudok gondolni, hogy a N910C -talán a 8 mag miatt-, de azért tűnt a MM-ban gyorsabbnak,mert nem kártyafüggő, vagy csak szeret bebóbiskólni kicsit az én telóm.
    Akksi "gondom" nincs, wi-fi,adat, zenehallgatás, fél óra-óra telefonálás, de jól letekert kijelzőfényerő mellett szűken 2 nap... szűken, de 2 nap. Szerintem ez ok.
    "Amúgy" nagyon tetszik, csodaszép (fekete), rém elegáns, 2,5 évig ez ismeglesz...,kapott egy led flip cover-t (vagy mi a fene a neve), tök star track-es... ;-)
    Ha valakinek ötlete van,nagyon köszönöm!!!!! :))

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Köszönöm a segítséget, a válaszokat !

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Sziasztok !
    Segítsetek légyszíves ! Már többször nekifutottam, de egyszerűen nem találom, nem jövök rá, hogyan tudok makro, közeli képeket (3-10 cm-ről) készíteni. Próbáltam többféleképpen is de sehogy nem sikerült, illetve ilyen üzemódot, beállítást nem találok (lolipop). El sem tudom képzelni, hogy nincs ilyen opció, ilyen lehetőség..., egy ilyen telefonnál.
    Köszi a segítséget !!

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Azta..., ezt jól benéztem. Köszönöm az infókat, a segítséget (a képet). Akkor marad az autómata mód...
    Köszönöm!
    Illetve még egy apróság,mivel furcsa ugyan, de engem ez nem zavar. Telepítettem ezt a "memory booster lite" nevű alkalmazást, amin azt veszem észre,hogy folyamatosan 60-80 alk.fut a háttérben, illetve 17-20% körül van a szabad memoria értékem.Egy boost és takarítás után ez felmegy 40-55% közé, majd percek alatt visszaáll a 20% alatti értékre. Ennek ellenére bőven kibír egy, sokszor szűken két napot az akksim,inkább az furcsa nekem, hogy ekkora memória igénye van a lollinak, pedig amit tudtam letiltottam (N910F, T-Mobil), de pl. a note 2-m még megelégedett 1-1,2 Gb-al, nem értem ennek miért kell 1,8-2,2 Gb...? (Néha meg-meg "röccen" egyébként ahogy váltok,ki-be lépkedek).
    Köszi !

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    válasz kali #17242 üzenetére

    Oké,megnéztem, köszönöm a tippet.
    Be kell valljam, hogy "bűnbe estem" és olyan alkalmazásokat is telepítettem, mint pl.: Clean Master, CM Security, a már említett M.B. Lite...,emelett zabál az S. Health is (106 MB),ill. a Dig.Clock Widget, ha jól látom. Nálam ezek a számok...: Alk.- Futó- Eszközmemória - Rendszer: 825 MB RAM (most, tiltogatás után!), Alkalmazások: 598 MB RAM, Szabad 1,4 GB RAM.
    Amit lehet tiltok, kényszerleállítok. A fenti alk.-ok feleslegesek, vagy van értelme ezeket használni, fent hagynom szerinted ? Ha nincs ezeknek a víruskeresőknek, takarító,ellenörző alk.-nak értelmeletörlöm,mert mégiscsak ketyeg a háttérben...
    Köszi !

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    válasz Plazmacucci #17245 üzenetére

    Köszönöm...baszki, a megállapítást. Ha a play áruházban nem 4,5 osztályzattal csupa jót olvasok ezekről,hanem azt hogy magad fajta ember, egy csillaggal sorban SZEMÉTNEK titulálja ezeket, jó eséllyel nem szedem le. A note 2-n is,amit két és fél évig használtam telepítve voltak, ott ennek ellenére netto is, de arányában is jóval több szabad memória maradt. Erre meg korábban volt több user, aki itt írta másnak már erre, hogy nem baj, ha elfogy a memória (nagy része),mert azért van...

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Értem. Igazatok lehet,végiggondolva logikus is. Azt hiszem törlöm ezeket a takarító fájlokat, meg boostereket...
    Köszönöm a segítséget Mindenkinek !

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Sziasztok!
    Mivel már több alkalommal is hasznos tanácsokkal segítettetek és bár ritkán írok, de állandóan olvasom a fórumunkat, "annyi minden" összejött, hogy megint Hozzátok fordulok segítségért.
    1, "F"-es Telekom-os, fél éves készülékem van, két éves részletfizetéssel, hűséggel vettem.
    Kérdésem a következő : így, erre is vonatkozik a Samsung Prémium garancia ?
    Azért kérdezem,mert egyre nehezebben tudok (és akarok) együtt élni azzal, hogy a telefonom brutális módon, mértékben melegszik. Egy-egy video megnézése alatt percek alatt 58-59 fokra melegszik fel a CPU, ahogy írja is, de érzem is..., tűzforró a telefon, tojást lehetne rajta sütni (5.1.1), ami korábban ennyire nem volt érezhető!
    Ilyenkor jönnek az akadások, szaggatások,illetve egyre gyakrabban az fordul elő (ilyenkor),hogy lezárja a telefont, elsötétül a kijelző és fel kell oldani, (ujjlenyomat olvasót használom), röccen egy-kettőt, aztán mükszik tovább.
    2, Másik gondom, hogy vacakol az ujjlenyomatos feloldásom, ami korábban hibátlanul működött, szinte 100%-os hatékonysággal. Most sem ezzel van baj, hanem azzal, hogy feloldás helyett elsötétül a kijelzőm, és nem old fel, csak úgy, hogy a bekapcsoló gombot újra,meg újra megnyomom, de 1-2 mp.után sokszor ujra elsötétül a kijelző. E mellett sokszor úgy "bealszik" a telefon,mint Csipkerózsika, 4-5 gombnyomás (nyomkodás),mire bármi történik. Akadások az alkalmazásokon belül nincsenek.
    3, Az üzemidőm gyengébb,mint a 4.4.4- alatt, de ez nem vészes: minimális a különbség, de fura, hogy míg az An-tu-tu tesztben 50.200 pont körül teszteltem akkor,most, 5.1.1-el 48.170 pontot ért el a telefonom (csak hátha van összefüggés az akadások, röccenések, meg a csökkenő pontszám között).

    Ami szerintem gond lehet, az az, hogy a 4.4.4 -es droidra, simán csak wi-fi-n keresztül letöltöttem az 5.0.1-erre,pedig ugyanígy az 5.1.1-et. Mentések, visszaállítások, factory reset nem volt.
    Légyszíves segítsetek,ha van ötletetek,miért lehet ez a fenti 2-3 jelenség,probléma...
    Szeretem a telefont, de már nagyon bosszantó és egyre gyakoribbak ezek a bealvások, akadások,kilépések, meg a brutális melegedés...(amikor pluszban jönnek a furcsa jelenségek).
    KÖSZÖNÖM előre is tippeket !!!

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    válasz Száguldo #23032 üzenetére

    Köszi a segítséget...,de mivel ilyet még nem csináltam egy készülékemmel sem légyszíves, csak röviden...!
    Mi az, hogy "Full wipe-os, factory reset" ? Hogyan, mik a lépései ?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Végül is úgy döntöttem és felhívtam az ügyfélszolgálatot a note-om miatt. Utána írásban is jeleztem a hibát és az igényt a házhoz jövős (kiszállásos) prémium szervízre. Keddre kaptam időpontot, akkor jön a szaki. Sajnos több "f.r." és visszaállítás ellenére sem változott, javult meg a problémája a telefonnak: "bealszik" a telefon az ujjlenyomatos azonosítás után : hosszú másodpercekig nem lehet sehogy sem belépni, vagy elfeketedik a kijelző, vagy lefagy és 5-6 mp.-ig semmit nem hajlandó csinálni. Most már a GPS is vacakol ujabban(simán jelet veszít, 30-40 métert téved). Használat közben pedig durván akad, röccen, a legváratlanabb helyzetekben durván bedadog a felület, vagy alkalmazás. Emellett (F-es),sokszor brutálisan melegszik sajnos,de már csak egy wi-fi bekapcs miatt is. Meguntam, elég volt. Nagyon szeretem és tetszik maga a telefon, de ezzel már nem tudok és akarok így együtt "élni" (szívni) tovább. Kiváncsi leszek a szerelő mire jut vele.
    Szerintetek azonnali cserére van ilyen esetben esélyem? Vagy elviszik és cseretelefont adnak ? Vigyáztam rá,mind a hímes tojásra, totál karcmentes, akksija megkímélve, fél éves, nekem egy totál gyalu is megfelelne..., csak használhassam, ahogy egy telefont szokás.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    Sziasztok !
    T-kom-os F-es telefonomra ma akartam telepíteni a felajánlott 84 MB-os frissítést, de a letöltés után, a telepítésnél, a be(vissza)kapcsolás után, ahogy bejön a fekvő kis zöld robot, HIBA ! üzenettel azonnal "eldobja" és megszakítja a telepítést valamiért. Szerintetek mi lehet ez? 5.1.1 van fent, wi-fi-n keresztül próbálom telepíteni,a Kies nem látja a telefont valamiért.
    A héten egyébként a házhoz jövős prémium szervíz kicserélte a Note-omat, melegedés, állandó fagyások, akadások miatt, erre az "újra", 2014 novemberi Vietnami készülék, amire a srác azt mondta, hogy zsír új, nem javított készülék. Akksit nem kaptam a készülékkel. Jól átnéztem, karcmentes. Illesztések hibátlanok,kijelző rendben van, még az S-pen is igen passzentosan húzható ki. Gari újraindult, régit bezacskózta, 15 perc alatt megvolt minden, kettőt nem kérdezett a srác. Valami tuti módszer van arra, hogy megtudjam, javított készüléket kaptam ,vagy tényleg újat ? Fenti hiba természetesen,már ezzel a készülékemmel állt elő...
    Köszi !

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    válasz jam1991 #24014 üzenetére

    Szia !
    Igen, így van, pontosan. Mivel csodálkoztam ezen én magam is ezért kérdeztem is, hogy így, ennyi ?
    Válasz, helyben ezeket a készülékeket nem (lehet) javítani hardveresen, vagy szétszedni,mivel van valami ragasztott anyag ami a panelt körülveszi, meg egyébként is..., presztízs, prémium, bla-bla-bla. Szoftveresen ellenőrizte le, egy-két perc alatt (valamit), aztán már csomagolta is ki a hozott (mint most kiderült felújított) ugyanolyan F-es, T-kom-os note 4-et.
    Annyi infó van még, hogy jövőre megszünik ez a szolgáltatás a prémium készülékekre, így, ilyen formában már (egyből, kiszállva), nem cserélnek készüléket. Illetve S6-ot, S6 Edge-t stb., már most sem. Note 4-el, bezárult a "kör". Ennyi.

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

  • Csekusz

    tag

    válasz blu79 #24015 üzenetére

    Szia !
    Köszönöm. Phone info telepítve van(lett), megnéztem most, e szerint...: "Úgy néz ki, a telefont felújították. A telefon gyártási dátuma, nem egyezik a sorozatszámával. Töltő csatlakoztatás: 8, fejhallg. csatl.: 0."
    Háááát ja. Mindegy, ez most jó. Szinte mindent visszaraktam (lehet, hogy a szinte is számít...), de ez nem akad, nem röccen, sokkal kevésbé, úgy mond normálisan melegszik. Átnéztem, külsőleg hibátlan, gari ujraindult.
    Ami zavar, hogy nem tudtam telepíteni ezt, a 84 MB-os frissítő csomagot tegnap éjjel.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

Új hozzászólás Aktív témák