Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz #18001664 #7674 üzenetére

    nem véletlenül írtam néhányak - és nem mindenki - elvárását, mert nem szabad elfelejteni, hogy a felhasználók egy része most is art alatt használja, vagy legalább kipróbálta, és jellemzően nekik magasabb az elvárási küszöbük.
    így sincs negatív visszhangja a note 4-nek, megannyi tesztben jónak hozták ki, és a felhasználói tábor jelentős része is elégedett vele, ahhoz képest csak elenyésző hányad viszonyítja direktben más telefonokhoz és mondja lassúnak azokhoz képest, így elriasztásról nem nagyon lehet beszélni, legalábbis szerintem.
    a note 4 eladási számaival sincs különösebb gond, annak ellenére is szépen hozta az elvártakat, hogy első körben sokkal kevesebb országban volt elérhető, mint például a note 3 vagy s5 - utóbbira panaszkodnak különösen az eladott darabszám tekintetében, de ez szerintem nem is csoda.
    mi a fórum alapján látjuk az arányokat és elvárásokat minden tekintetben - sebesség..s.tb. -, de az az igazság, hogy a felhasználók jelentős hányada nem fórumozik, nem moddol, azt sem tudja, hogy mi az a knox, art...stb., hanem csak megveszi és használja a telefonját, nem kis hányaduk még a frissítésekkel sem foglakozik.
    nagyon sokan mondták már számtalan dologra, hogy na most ezzel a samsung - vagy bármelyik más gyártó, mert mindegyik lép meg olyanokat, ami nem minden felhasználónak tetszik - jól elriasztja majd a vásárlókat, elpártolnak tőle, de az összkép azt mutatja, hogy ez nem igaz, mert körforgás van, ha át is mennek valamennyien más gyártókhoz, legalább annyian jönnek azoktól is, mert mindenki, de legalábbis sokan keresik a jobbat, vagy egyszerűen csak a változást, így próbálgatják sorra a gyártókat, azok különböző típusait.
    mióta így felgyorsult a legtöbb gyártónál az újabb és újabb típusok kiadása, szerintem egyre kevesebben vannak azok, akik egy meghatározott gyártó telefonját veszik csak, és pláne ritkább az, hogy gyártón belül is csak egy konkrét széria újabb típusait veszik meg.
    olyan van persze, hogy valakik csak belekóstolnak más gyártós telefonokba, aztán visszatérnek a korábban is szeretett gyártójukhoz, de körforgás akkor is van, legfeljebb másként oszlik el a használati intervallum.
    számít még a körforgásban az olcsóbban szállító gyártók megjelenése, akik egy meghatározott kategóriában olcsóbban adnak közel azonos hardvert, ha nem is olyan jó hazai szervizes...stb. támogatással, meg nem is teljesen ebbe a régióba szánt specifikációval - nem minden hazai lte frekvencia kezelése...stb. -, de azoknak a vásárlóknak így is megfelelő lehet, akik kevesebbet szánnak egy készülékre, de nem feltétlenül szeretnének alsóbb kategóriákban maradni, főként a hardver tekintetében - ennek előnye és hátránya is van, de mindenki maga dönti el, hogy mire költi a pénzét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák