Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    Na most aztán reflektorfénybe kerültem akaratomon kívül :D

    Nagyjából egyetértek tekoteko kollégával, annyi kiegészítéssel, illetve helyesbítéssel, hogy azért képminőségben is van pozitív változás az elődhöz képest, igaz koránt sem akkora, mint amennyit vártam, illetve a technokrata közösség várt.

    Hatalmas előny az elődhöz képest, hogy a fókuszt és a fénymérést külön lehet választani - ilyen hasznos feature-el mobilfotózás téren ritkán találkozok -, illetve 20x-os zoomátfogás. S4 Zoom-nál a 10x-es optikai zoom után nem lehetett alkalmazni digitális zoom-ot. K Zoom-nál a 10x-es optikai nagyítás után még van egy 10x-es digitális zoom lehetőség, amit annyira jól oldottak meg, hogy olyan, mintha veszteségmentes zoom lenne. Fejlődött továbbá a videófelvétel, már fHD-ban is van 60fps és a videófelvétel alatti hangminőség is nagyot ugrott pozitív irányba.

    Hátrányként említeném meg az elődhöz képest a manuál fókusz hiányát, valamint a számomra érthetetlen és megmagyarázhatatlan szabványos állványcsavar bemenet elhagyását. Ezért egy baromi nagy tockos járna a Samsung-nak.

    Összességében én azt mondanám, hogy jobban sikerült gép lett a K Zoom az S4 Zoom-nál, de elmaradt a katarzis, már ami a képminőséget illeti. Ahogy említettem, az is jobb lett, de nem a várt mértékben fejlődött. Meg vagyok róla győződve, hogy szándékosan nem kaptunk olyan képminőséget, mint amit vártunk, hiszen akkor ott rohandnának el a polcokon a gyártó kompakt szériás gépei.

    Én bátran ajánlom mindenkinek, az előddel egyetemben. Szerintem kis odafigyeléssel jó eredmények születhetetnek, és emelett nagyon szerethető gépek.

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Új hozzászólás Aktív témák