Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moordavid

    aktív tag

    válasz dzsi23 #31 üzenetére

    Nekem pont tavalyi J5-m van, és pöpec telefon. A 2018-as szériát valószínűleg már a megjelenés napján megveszem. Drágábban mint kínai brandek. Miért? Mert működik. Mert kiveszem a dobozból és hibátlan összeszerelésű testben egy jó és hülye biztos UI vár engem. És tök mindegy milyen hardver lesz benne. A tavalyi j5-ben hatványozottabban gyengébb processzor van mint a xiaomi redmi 3-ban (amiről váltottam samura), és annál is kisebb akksi. És még is bírja a másfél- két napot. Mégsem kell néha újraindítani, mégsem lep meg random rebootal. Ha jön rá (márpedig már jött) frissítés akkor sem kell izgulni, hogy a hibajavítás címen éppen mit csesznek el. Mert kiválóan összehegesztették a hardvert a szoftverrel. Ha meg hülye vagyok, hogy ennyiért veszek telefont... hát istenkém: fussa.

    "Like tears in rain."

  • pengwin

    addikt

    válasz dzsi23 #31 üzenetére

    Divatmajom funkció, értsd:
    - fém és üveg konstrukció (sérülékeny, gyüjti az ujjlenyomatokat, nehéz, rideg tapintású, csúszik), ami miatt egyébként is tokban tanácsos tartani a telefont, különben ótvarul fog kinézni a zsebkopástól.
    - szelfikamera ("Jajj, fogadd már el, hogy másnak mások az igényei!" - Elfogadom, de attól még divatmajomság)

    A jobb kamera, a vízállóság, az ujjlenyomat olvasó valódi fícsörök, a terjedésük az okostelefonok tudásának bővülése miatt elkerülhetetlen. Viszont a "jobb anyaghasználat" erősen véleményes, nagyon nem praktikus a most divatos fém és üveg kialakítás egy telefonon, pedig jól néz ki a dobozban.

    Tavalyi miért nem jó? Mert nem lesz rá ugyanaddig frissítés, például.
    És talán tapsolnunk kéne, hogy minden szériának rohamosan megy felfelé az ára?

    (#51) ToniSoprano
    100 ezer Forintért ne kelljen már ekkora kompromisszumokat kötni!
    Meg ahogy fentebb írták mások is: ezt a telefont a márka és a kinézete fogják eladni. Szerintem akik ezek alapján választanak telefont azoknak a 90%-ánál nem reális, hogy elkezdi a gyári bloatware-t takarítani, kiírtani (amit root nélkül nem is lehet rendesen, azzal meg bukod a garanciát).

    (#54) Stauffenberg
    Nekem nem kell ezt ecsetelned... 1+8GB-os Lenovo A6000-et kaptam a cégnél, nagyon oda kell figyelni a tárhelyre, kb. akkor elég, ha nem használod okostelefonként a készüléket. Pedig én valamennyire kitakarítottam.
    Az meg, hogy itt egyesek megmagyarázzák, hogy 100 ezer forintért ekkora kompromisszumokat kell kötni és így meg úgy kell bűvölni az előre telepített bloatware-t és be kell érni 16GB tárhellyel... hát, mit ne mondjak, vicces.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák