Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    "így nem lenne fair, ha a plecsniről lecsúszna azért, mert a plasztik múlttól elszakadva felment az ára"
    De, az lett volna fair!
    Miért jó, hogy minden termékvonalat "prémiumosítanak" csak azért, hogy nagyobb haszonkulccsal adhassák el? :F
    Mi marad annak, akinek erre semmi igénye és a praktikum felől közelíti meg a dolgot, vagy csak egyszerűen nem akar 100 ezer forintot áldozni telefonra a divat miatt?

    Eddig a J-sorozat volt az "olcsóbb" Samsung-vonal, a divatmajom-középkategória szerepét meg jól ellátta az A-sorozat. Lesz valami a J-k helyett? Vagy egyáltalán nem lesz már "olcsó" Samsung mobil?

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz moleculez #17 üzenetére

    Szerintem ez egy nagyon aggasztó trend, a Galaxy Minit és társait pedig kár felhozni. Az utóbbi években pont az alsóbb kategóriákban ment végbe a legnagyobb fejlődés használhatóság szempontjából, 1GB RAM +4 mag már elfogadható okostelefonos élményt tud nyújtani bizonyos korlátokkal, ha a régi 256MB-os borzadályokkal hasonlítod össze.
    A gyártók meg szépen belelovallták az embereket az okostelefon-mániába, és folyamatosan viszik felfelé az árat valamilyen marketing-funkció ürügyén. :(
    70 ezer alatt lassan nem kapni elsővonalbeli gyártótól értelmes készüléket, maradnak az általad ledzsunkázott vackok, amik közül azért lehet jót venni, de nyilván itt nagy a szórás márkák között.
    Én is egy használt Galaxy S5 DuoS-ra vagy egy kínai dzsunkagyártó termékére fogok majd benvezni, mert ezek az opciók maradtak abban az árkategóriában, amit még hajlandó vagyok megfizetni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz borand #47 üzenetére

    16GB pont azoknak nem lesz elég, akik a "HÚ, de szép telefon"-felkiálltással vesznek készüléket.
    Anyumnak is trükköznie kellett, hogy elférjen 16GB-on, mert nem törődött az alkalmi 10-20 fotó leszedésével soha.

    Meg nehogy már átlag felhasználásra 100 ezer forintért kelljen telefont venni, ezt ti sem gondolhatjátok komolyan!

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz dzsi23 #31 üzenetére

    Divatmajom funkció, értsd:
    - fém és üveg konstrukció (sérülékeny, gyüjti az ujjlenyomatokat, nehéz, rideg tapintású, csúszik), ami miatt egyébként is tokban tanácsos tartani a telefont, különben ótvarul fog kinézni a zsebkopástól.
    - szelfikamera ("Jajj, fogadd már el, hogy másnak mások az igényei!" - Elfogadom, de attól még divatmajomság)

    A jobb kamera, a vízállóság, az ujjlenyomat olvasó valódi fícsörök, a terjedésük az okostelefonok tudásának bővülése miatt elkerülhetetlen. Viszont a "jobb anyaghasználat" erősen véleményes, nagyon nem praktikus a most divatos fém és üveg kialakítás egy telefonon, pedig jól néz ki a dobozban.

    Tavalyi miért nem jó? Mert nem lesz rá ugyanaddig frissítés, például.
    És talán tapsolnunk kéne, hogy minden szériának rohamosan megy felfelé az ára?

    (#51) ToniSoprano
    100 ezer Forintért ne kelljen már ekkora kompromisszumokat kötni!
    Meg ahogy fentebb írták mások is: ezt a telefont a márka és a kinézete fogják eladni. Szerintem akik ezek alapján választanak telefont azoknak a 90%-ánál nem reális, hogy elkezdi a gyári bloatware-t takarítani, kiírtani (amit root nélkül nem is lehet rendesen, azzal meg bukod a garanciát).

    (#54) Stauffenberg
    Nekem nem kell ezt ecsetelned... 1+8GB-os Lenovo A6000-et kaptam a cégnél, nagyon oda kell figyelni a tárhelyre, kb. akkor elég, ha nem használod okostelefonként a készüléket. Pedig én valamennyire kitakarítottam.
    Az meg, hogy itt egyesek megmagyarázzák, hogy 100 ezer forintért ekkora kompromisszumokat kell kötni és így meg úgy kell bűvölni az előre telepített bloatware-t és be kell érni 16GB tárhellyel... hát, mit ne mondjak, vicces.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák