Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    válasz kefe13 #7550 üzenetére

    Azt szerintem össze lehet hozni ezekkel a partícionálókkal, hogy a partíciók jó helyen kezdődjenek.
    Viszont azt, hogy a fájlrendszer részei is jó helyen kezdődjenek (FAT16/32-nél FAT1, FAT2, adatterület és főkönyvtár) szinte biztos, hogy nem tudják megcsinálni. Linux alatt az mkfs.vfat -tal 100%, hogy ez megy
    Alább van néhány leírás (és még sok másikat is találhattok, ha rákerestek az sd card align kulcsszavakra), ahol azt írják ezzel kapcsolatban, hogy a partíció kezdetén túl még a fenntartott szektorok számával kell trükközni, amikor létrehozod a fájlrendszert. Ennek köszönhetően ha a jövőben módosítasz valamit a kártyán, kevesebb írásra lesz szükség, mint a "nem alignált" esetben. (a 4k szektoros merevlemezeknél is hasonló a helyzet)
    Ezeknél a flash-es technológiáknál csak úgy lehet valamit módosítani, ha először törlöd a teljes blokkot (akkor is, ha csak 1 szektort akarsz módosítani), majd visszaírod, ezért ennyit számíthat a megfelelő igazítás. (Kevesebb írás = hosszabb élettartam)
    + valahol olvastam egy másik cikket, ahol leírták, hogy hogyan keresd meg az sd kártyád, pendriveod stb. memóriachipjének a törlési méretét, de az már nincs fent, viszont ha jól emlékszem, lementettem, majd megkeresem. Nagyjából az volt a lényege, hogy különböző blokkméretekkel mérték az írás/olvasás sebességét, és ahol nagy ugrás volt az értékekben, valószínűleg az ugrásnál levő blokkméretet használja a memóriachip.

    Lassulás vs. nem lassulás: szerintem is számít a jó fajtaság, valószínűleg tényleg sokat olvas a kártyáról véletlenszerű jelleggel, viszont amikor az apk-ból az alkalmazás valami nagyobb dolgot húz be, akkor az már lineáris olvasás, vagy amikor a .dex fájlt berántja, szerintem az is lineáris, és ott már nyerhet a nagyobb olvasási sebesség.
    Sőt! az sd kártya előreolvasási puffer méretét is célszerű a memóriachip lapméretéhez választani.

    Cikkek:
    [Tutorial] How to manually create, align and format sd partitions
    HOWTO: Increase write speed by 'aligning' FAT32

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák