Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocus007

    tag

    válasz cocus007 #7284 üzenetére

    úú baszzus, ext3as a partíció! avval meg nem fog menni ez a firmware változatod mi?
    Na remélem segített az átformatálás és a rendszer nem csesződött el...

    Hát valahogy nem igazán. még mindig azt mondja hogy nincs elég hely.
    Vagy telepítsem ujra,és akkor most már ugye tuti ext4-es uh müködni fog?

    [ Szerkesztve ]

  • awakening87

    aktív tag

    válasz cocus007 #7284 üzenetére

    Az előző rendszeredben az sd-ext partíciód milyen fájlrendszerű volt? Megy a root jog? És a SuperSU?

    "De Titanium backup-ba nem mutat ext tárhelyet + market frissitések után szól h nincs elég tárhely!"
    A Titanium Backup nálam csak ezeket mutatja a főoldalon:
    Rendszer ROM -> ez igazából a /system
    Belső -> ez igazából a /data
    SD kártya -> ez igazából a /sdcard (az SD kártyád 1. partíciója)
    A mentéseket az SD kártyára készíti, és ott is keresi őket, pl. itt: /sdcard/TitaniumBackup

    "Odinos telepítés után rámentem a format /sd-ext menüpontra, aztán link2sd-be rányomtam h ext4-es"
    Miután a Link2SD-ben megadtad az ext4-et, újra kell indítani a telefont.
    Ha sikerült, az sd-ext partíció a /data/sdext2 helyre lesz felcsatolva, ez a Link2SD sajátossága.
    Ennek megfelelően az összes alkalmazás, amely az sd-ext partíciót a /sd-ext csatolási pont alatt keresi, nem fog kiírni extra tárhelyet. pl. a FreeSpace sem.
    Az a mérvadó, hogy a Link2SD -> bal oldali gomb -> Tárhely infó alatt mit látszik, illetve a mount és a df parancsok mit mondanak.
    Ha ezután sem működik, akkor nézd meg a dmesg parancs kimenetét, lehet, hogy nincs rendes ext4-es fájlrendszer az sd-ext partíciódon. Valami ilyesmit kell látnod, hogy no journal meg invalid/wrong superblock on /dev/block/mmcblk0p2, stb. Az ext2/3/4 fájlrendszerek egymással felfelé kompatíbilisek, általában a különböző képességekben térnek el egymásból, most nem megyek bele. Lehet, hogy egy Linux-os SD kártyaolvasós gépen kell az sd-ext-et rendesen ext4-re megformázni. (pl. mkfs.ext4) Ha nem megy, szólj és segítek. :) Esetleg próbálkozhatsz még az ext3 meg ext2-vel is, az ext2-nél nincs naplózás, szóval egy esetleges fagyás simán tönkrevághatja az egész sd-ext-et.
    Ha pedig azt akarod, hogy az egész /data az sd-ext-en legyen, akkor nem a Link2SD-t kell használni, hanem pl. a d2ext, int2ext+, stb. scripteket.

    "Meg hogy lehet akkor szerkeszteni a fentről lehúzható ikonokat?"
    Azt hiszem a /system/framework könyvtár alatt kell szerkeszteni a megfelelő fájlokat, a framework-res.apk-ban, illetve a twframework-res.apk-ban nézz körül. Valahol van hozzá leírásom.

    "Mert az a Notification Toggle csak plusba rak ki ikont..."
    Ez az app eredetileg az AOSP-hez lett kitalálva, mert ott a lehúzható állapotsorban a szolgáltató nevén kívül más nem látszik. Minden mást a gyártó/fejlesztő tesz bele.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák