Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    A HDR-t nem próbáltad kikapcsolni, Bog? Mert az A7 esetén még tovább rontott mindent, és itt is ugyanazt látom... Valami hatalmas szoftveres hiba van vele. Nem tudom, hogy nálad van-e még a mobil, de egy próbát igazán megérne (már ha lehetséges kikapcsolni, viszont ha a kistestvérnél lehetséges volt, itt is annak kell lennie). Nem történne csoda, de talán kicsit jobb lenne a végeredmény.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz gippazoid #40 üzenetére

    Hát persze... az attól még ne ingasson meg, hogy a legjobb csúcskészülékeket rendszeresen ők rakják le androidos fronton (vagy ha a legjobb szó zavar, akkor legyen úgy, hogy rendszeresen a legjobbak között vannak a csúcskészülékeik). A középkategóriások is teljesen jók, még ha némelyik kameráját szokatlanul hanyag módon is rakják össze (ebből is csak 2 van, de ez a kettő is tökéletesen erős és gyors, bármiféle használatra, a szoftveres javítások pedig még segíthetnek a kamerákon). Még mindig magasan vezetnek az élen, és a jövő évi készülékhadak és újrarendszerezett kategorizálások is biztosan jót fognak tenni az eladásoknak, és a profitnak. Jönnek fel a kínaiak, de lassul az a feljövés (a globális eladások is), és azok is konkurensek ám, Huawei, BKK, Xiaomi... egyiknek sem használ a másik sikere, arról nem is beszélve, hogy ott is vannak hibák rendesen (mert hát hol nincsenek?).
    Végső soron pedig még mindig nem kényszerítenek senkit sem egy ilyen érthetetlen módon elcseszett kamerás telefon megvételére, mint ez. Téged sem, engem sem.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz csobi1 #89 üzenetére

    Gratulálunk, nagyon ügyesen és okosan teszed, csak így tovább!

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Medocsabi #111 üzenetére

    Felesleges felsorolni ide minden valamit is érő kamerával szerelt mobil nevét. Én is írhatnám, hogy S5 meg hasonlók, pedig az még régebbi(!!), de attól még nem fog változni a helyzet.
    Egyébként meg hova tűnt a nagy optimizmus? Máshol mindig van a kifogás a rossz képek után, hogy majd biztos javítja a gyártó a szoftvert, meg hasonlók. Itt fel sem merül ilyen "reménykedés". Mindenki elkönyvelt mindent és kész. Nem azt mondom, hogy nem lenne jogos így, de akkor mindig legyen így, ne csak ott ahol épp kényelmes kárörvendeni. (és itt most nem rád gondolok, hanem úgy en bloc)
    Ezt pedig kihangsúlyoznám itt is, elvégre eléggé hasonlónak tűnik a dolog, csak itt senki sem próbálta ki, hogy vajon igaz-e:
    "Nappal hamar belefutottam az A7 2018 gyenge pontjába: az automatikusan bekapcsoló HDR módba. A 24 megapixeles felvételek rendre életlenek és részlettelenek lettek, és már majdnem hívtam az ügynökséget, hogy gikszer van a tesztkészülékkel. Ám rutinos rókaként a menübe rejtett HDR-t kézzel kikapcsoltam, és lőn vonalélesség: egyből jobb lett a helyzet." Bone tollából, egy hónappal ezelőttről.

  • doooo

    veterán

    válasz Medocsabi #115 üzenetére

    Eddig elég prémium volt ott, és a két fent említett (célországokban még így is biztosan kellően népszerű) telefon kameráitól eltekintve most is az. Minőségi anyagok, összeszerelés, képernyő, optimalizáció, hw, kamera is (ezektől eltekintve nyilván), plusz modelltől függően IP68 és hasonlók... Kiábrándító ilyenekbe beleszaladni (hozzátéve, hogy még mindig van lehetősége javítani a Samsungnak, csak akarat kérdése), de kár temetni őket. Az árazás pedig néha elszáll, de az is gyorsan normalizálódik, a többi meg hasonlít a többiekéhez, legalábbis azokéhoz, akik úgy gyártanak mint ők, és olyan üzletpolitikát folytatnak mint ők. Mondjuk Note9 egész jó árú ahhoz képest, hogy a lehető legjobb perpillanat (iPhone-ok drágábbak, Mate 20 Pro drágább), S9+ pedig még olcsóbb, S9 pedig már 180nál olcsóbban is volt a múlt héten, tehát ezek mellett tényleg felesleges ez az A9 ilyen árral, de látszik, hogy szerencsére nem az egész paletta ennyire abszurd árazású, ahogy azt is tudjuk, hogy bérgyártásból milyen Xiaomiéhoz hasonló árakat képesek kihozni az indiai/kínai piacra.
    Mellesleg már az Apple is elért oda, ahonnan már nem mehetnek tovább, különben tízmilliók fognak mást venni. Elérték a tűréshatárt az árakkal. Persze ott még csak ők tartózkodnak jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz balazs0102 #119 üzenetére

    P20? Pixel 3? LG G7, Sony XZ2, Asus 5z egyes változatai? És még lehetne sorolni... mind 4GB RAM-mal jöttek ki, mindegyiknél volt és van nagyobb memóriás modell valamelyik kategóriában, így sehol sem kell ezeket választani. Akkor ez alapján mindenki köcsög. Így senki mellett nem tudsz egy okot sem mondani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák