Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz vanye #13 üzenetére

    Egyetértek. Semmit sem jelent önmagában az, hogy OLED vagy sem. Nyilvánvalóan egy S21-be más minőségű kerül meg más az alsó kategóriás telefonba. Konkrétan, amikor megnyomkodtam a Redmi Note 10 szériát, szemre egyáltalán nem volt szebb a képe a mellette tanyázó Redmi Note 9 Pronál. Ha nem tudnám, hogy AMOLED van benne, akkor észre sem venni. De előny pár embernek, mert AMOLED. Engem meg több okból nem érdekel az OLED, így ha lehet akkor kerülöm. Hiába szebb a feketéje a fehér az inkább sárgás-zöldes (nagy fényerőn jól látni). Csak sajnos ezek a retek minőségű olcsó OLED-ek már leszivárogtak az alsó szegmensbe. Még akkor is ezt rakják sok telefonba, hogyha visszalépés és csak HD felbontású.

    Így ha választani kellene akkor az A22 5G kellene nem a 4G. Csak inkább lenne 6 GB RAM benne.

  • Fall-N

    veterán

    válasz embe #29 üzenetére

    Minden relatív. Átlag embernek még ez is bőven sok. Látni sok ember mennyire ócska viszonyok között készült, bemozdult és homályos képeket tesz fel Facebookra. Na az ilyeneknek nincs igényük jobb kamerára. A kijelző is megfelelő nekik, azt sem tudják mi a különbség a technológiák között. Sokkal fontosabb, hogy mekkora a kijelző, milyen színű a hátlap meg a márka. Na meg a szomszéd, kolléga, ismerős, rokon mit vett.

    Na amikor a minimális igényű ember vesz villantani a legdrágább telefont akkor az is egy igény. Hogy mennyire racionális az más kérdés ...

    De bele kell gondolni az ő helyzetükbe, hogy nem mindenki tech beállítottságú, mint mi itt a fórumon, akik az igény és az ár alapján vesz telefont. Erre a telefonra is lesz vevő és nagyon nem nyúlnak mellé, mert nem egy használhatatlan, lassú vacak. Az más kérdés hogy hasonló telefon van olcsóbban vagy azonos áron 4G-s jobb ajánlat.

    [ Szerkesztve ]

  • Fall-N

    veterán

    válasz vanye #50 üzenetére

    Áruld már el, hogy mit hanyagol el a Xiaomi? A kínai developer ROM kéthetente jön ki, nyilván a Global és az ebből készülő EEA, India, Orosz később jön, de az olcsó telefonok is legalább negyedévente kapnak frissítést. Attól hogy sok modell van, a ROM modellcsoporton belül sokszor azonos. Általában két verzió frissítést kapnak a telefonok, de legalább egyet biztosan. A szoftvertámogatás is általában több mint két év. MIUI verziót is többet kap egy telefon.

    Például a Redmi Note 7 Android 9-cel jött ki és MIUI 10-zel. Egészen Android 10 és MIUI 12.5-ig frissült, pedig már több mint két éves modell. Valószínűleg a 12.5 az utolsó update, de hivatalosan nem erősítette meg a Xiaomi. A biztonsági frissítések is negyedévente jöttek.

  • Fall-N

    veterán

    válasz jbcs #59 üzenetére

    Hát ahogy olvasom a Samsung féle One UI-val is vannak anomáliák, meg hibák, meg nem működő dolgok.

  • Fall-N

    veterán

    válasz embe #62 üzenetére

    Kínai developer ROM azért jó, mert sűrűn javítják a hibákat, amik még nem kerülnek be élesben a stabilba. Nyilván nem szórakoznék én sem az állandó felrakásokkal. Csak ezért említettem, mert a termékciklus elején rengeteg fejlesztés megy. Ezért is hülyeség, hogy nem foglalkoznak a telefonokkal. Volt Huawei telefonom és negyed annyi frissítés nem volt rá. Igaz ez még GMS korszakban volt. Most kénytelenek a Harmony OS-t reszelni, ezért is kapkodnak.

    Ezzel nem azt mondom, hogy a Samsung nem foglalkozik a szoftverrel mert nem igaz. De az is hülyeség, hogy bármiben jobbak az olcsó telefonjaik, amikor ugyanúgy kínai bérgyártmány az összes. Csak az árazás több, mert Samsung. Szoftveresen sem jobb vagy rosszabb egyik vagy másik gyártói felület, csak mások és egymástól különbözőek. Itt már egyéni preferencia, hogy kinek mi jön be. Nekem a MIUI jobban bejön, a One UI kevésbé. De a legjobban jelenleg az Android 12 preview tetszik, előtte a MIUI 12 frissítés, amit vártam.

    [ Szerkesztve ]

  • Fall-N

    veterán

    válasz janeszgol #80 üzenetére

    Mit kell megfizetni? Mi itt többen használunk évek óta MIUI-t, ti meg csak a fórumból indultok ki. A Redmi Note 7 lassan két éves lesz,de az égvilágon semmi baja, teljesen karcmentes állapotban is van. Szoftveresen is rendben van és gyors is. Ezért sem sürgetem még a cseréjét. Ha vacak lenne, akkor már rég eladtam volna.

    Az asszony kapott négy éve egy Redmi 5-öt. Két évig használta, majd két évig pihent a fiókban és elhasznált egy Huawei P Smart (2018)-at közben. Az szó szerint gallyra ment, az akksija is kuka. Végül ellopták és összetörték, de előkerült végül. Ment is a kukába. A Redmi 5 azóta újra használatban van, kutya baja. Sajnos annyi baja lett, hogy elejtette múlt héten és betört az üveg rajta. Amúgy semmi baj nem lenne vele, pedig már jó régi. A MIUI 10/Android 9 is fürge rajta. Az akksijára vigyáztunk és mindig rátöltöttünk. Sajnos így is lesz csere a törés miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák