Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simii

    tag

    Na kérem szépen, 1napja vagyok E950 tulaj (miután a D900 meghalt :O - lásd a topikjában), és első tapasztalatok....
    Nagyon szép az uj BlackUI menü, vagyis annyira ujnak nem mondanám, inkább tuningoltnak. Az elrendezés ugyanolyan mint mondjuk a D900-ban, ikonos,de témák végre vannak, igaz csak kettő, de remélhetőleg ez bővíthető lesz.. Ami nagy változás szoftveresen, hogy végre kiírja a készenléti állapotra az aktuális zeneszámot, amiben persze az OLED kijelzővel tekerhetünk, válthatunk is a főképernyőn. Egyébként ez a másodlagos navigációs kijelző zseniális. Rengetek dologra képes, mindig az aktuális menühöz igazodva jelennek meg a gombok pl: rádiónál kis rádió ikon, meg léptetés, zenelejátszónál ismert gombok, hangfelvevőnél piros rec gomb, kameránál nagyító és kamera ikonok, számológépnél szorzás osztás..stb, és mind kedvedre tapicskolhatod.. :) ami látványos még, hogy minden egyes érintésnél ezek az ikonok kiemelkednek a helyükről, majd vissza, mintha rázoomolnál.. szép.
    Olyan sok hely van a gombok közt, h félreütni tényleg nem lehet, nekem eddig nem jött össze. A tesztben leírt szoftverlassuságot egyébként én nem érzékeltem, minden tökéletesen, azonnal reagál, igaz, van gyorsabb tel, de 10mp-s késésekről szó sincs.
    Kameránál nem vártam sokat a fixfókusz miatt, de meglepően jók a készített képek AF nélkül is, az E900-hoz képest nagyon sokat fejlődött a kamera (és most nem csak a pixelszámra értem). Na és a negítvumok... Nem tudom miért, de a zenelejátszó ha bluetooth fülessel használod, képtelen a háttérben menni, erre az E900sem volt képes, érdekes módon a D900-nak ez nem volt gond:) Sajnos a memórikártyát ez a Samsung is lassan kezeli, ott a képek közti lépkedés kész rémálom, érdemes telefonra menteni a fényképeket.. Valamint bár csörögni és rezegni tud egyszerre bejővő hívásnál, de üzeneteknél sajnos nem.. Nem értem azt a marketinget :O
    Egyenlőre ennyi, jöhetnek a kérdések, meg persze bármi újítást felfedezek, azt megírom..

    Life is short. Play more.

  • simii

    tag

    Hát szeretném veletek megosztani legújabb Samsungos tapasztalatomat, mely igazából csak az érintős modellekre (E900, E950, U600, U700) vonatkozik. Jelenleg E950-em van, nekem nagyon tetszik, ezért is választottam ezt, de a fülese... ti is tudjátok, hát elég gyengus, ezért mivel a walkman megoldása az etalon, vettem egy sztereó bluetooth fülest (Sony Ericsson DS970, majd DS980) a tökéletes hangzás érdekében. Működik is a dolog, szereti a Samu meg az SE egymást, de van itt egy apróság ami bár nem nagyon dolog de nagyon zavaró tud lenni: A lejátszó alapvetően tud futni a háttérben, ám az érintős Samsungoknál képtelen rá, legalábbis a bluetooth füleseknél azonnal bontja a kapcsolatot. Azt hittem csak az E950-nél csinálja ezt, vagy csak az új menü miatt, de nem. Bementem a Samsung márkaképviseletbe (biztos örültek nekem :C ) és kipróbáltam a többi érintős modellel is (E900, U600, U700) de náluk sem fut a háttérben, azzonnal szétkapcsol a zene ha le akarod tenni. Ezt amugy csak azért idegesítő, mert pl ha jön egy üzenet, vagy mondjuk írni akarsz egyet zenehallgatás közben, nem tudsz, mert a tel bontja a kapcsolatot, utána meg ha megírtad, megint rá kell küldeni a zenét (macera). Ami pedig érdekessé teszi a dolgot, hogy a D900-al vagy a G600-al (ahol rendes gombok vannak) simán leteszi a háttérbe és nem bontja szét a zenét. Hogy miért kellett ezt az érintősöknél alkalmazniuk, nem értem, mindenesetre van billenytűzár mindegyikben, tehát ez nem lehet az oka...

    Life is short. Play more.

  • simii

    tag

    válasz AS #73 üzenetére

    Igen, ez valóban így van, az E950 is tudja a 2 BT headset kezelését az új menü miatt gondolom... Csak sajnos egyszerre két BT füles nem volt nálam, de a dolog lényege hogy ha "duál bluetooth" kapcsolatot választod, ki kell választani először a Main majd a Second eszközt. De szerintem valamelyik nap a Media Markt-ban kipróbálom egy bluetooth-os hifi toronnyal mert hogy már olyan is létezik :C

    Life is short. Play more.

  • simii

    tag

    Kár hogy ezt a fránya témaszerkesztőt kivették, vagy az is elég lenne ha uj témákat lehetne rá/letölteni valahonnan... Valaki nem tud valamit?

    Life is short. Play more.

  • simii

    tag

    Érdekes dolgot fedeztem fel, ha az E950 nyitott állapotban van, bármelyik hangerő gomb hosszú lenyomásával bekapcsol a fényképező vakuja, amolyan elemlámpa funkcióként... (ugyanugy a hangerőgombbal ki lehet kapcsolni)
    Vajon az új menü része, vagy a régi black ui is tudta ezt?

    Life is short. Play more.

Új hozzászólás Aktív témák