Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Nagyon várom, kb. ez az egyetlen tényleg innovatív dolog, amerre tovább mehet a telefonipar. Csodálom, hogy ennyien kimaradnak belőle (hol van a Qualcomm vagy a MediaTek?). A Marvell SoC-któl egy kicsit fázom (bár papíron annyira nem tűnik rossznak), a K1 meg....

    sz.balazs.95: A Spiral 1 egy kvázi zárt devboard volt, amit csak a fejlesztők érhettek el, a koncepció életképességét, első gyermekbetegségeit vizsgálták, telefonálni például nem lehetett vele (csak Wifi volt). A Spiral 2 olyasmiket tud felmutatni, mint 3G (nem vicc, nincs 4G/LTE), a fent említett két SoC, alapvető képességek, mint működő UniPro, ez a készülék már némileg szélesebb körben elérhető, de továbbra is fejlesztőknek van kitalálva.

    A Spiral 3-nál már indukciós kommunikáció a modulok között, 4G/LTE támogatás, Rockchip SoC (na ezzel is ki leszünk segítve :D), teljesen működőképes Android és Google Play marketplace, jobb aksi támogatás (itt lehet már elvárni az egy napos működést). Ez eredetileg 2015 Q2-re van amúgy ígérve.

    A piaci bevezetést 2015 második felére időzítik most, azért fontos a ~30 modulos indulás. Szóval a boltban nem fogsz tudni Spiral 2 vagy 3 készüléket sem vásárolni, ahogy 1-est sem tudtál.

    Szerk.: Megelőztek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    darkpower: Az egész telefonos piacot nem fogja forradalmasítani szerintem, de egy részét sikerülhet.

    A telefonok lecserélésében milyen arányú az a réteg, aki leejti, és összetöri a kijelzőjét? Tán nem véletlen, hogy az Ara videó végén is ezzel marketingelnek.

    Spec szoftveres oldalon sokkal nagyobb kihívásnak gondolom ezt a felépítést, mint a hardverek esetén.

    Nyilván fel kell készíteni rá, de ahogy főztek ROM-okat különböző ROM-okból összekutyult megoldássokkal, úgy itt ez is megoldható.

    Kopi31415: mi a bajod a Rockchippel? Nem szereted az Atomot? Vagy az x86-ot?

    Nem tudni, hogy ARM vagy x86 lesz, de én csodálkoznék, ha ez az Intel-es vonalon lenne fejlesztve, én inkább ARM-osra tippelnék. A Spiral 3 esetén egyébként az érdekesség az lesz, hogy a Rockchip SOC-hoz már nem kell bridge chip, így dedikáltan az ArA-hoz fog készülni. Hogy miért jajj? Azért, mert a Rockchip nem az überjó támogatásról híres... :(((

    hallerlaller: Most lehet én vagyok hülye, de a kétszer akkora akksi hogy fér be ugyanoda? Ha meg ugyanakkor méretben akkor mi értelme a kisebbnek?

    Az aksi gyártók versenyezhetnek, hogy adott modulméret esetén mekkora teljesítményt tudnak prezentálni (nyilván árban is lesznek eltérések). Egyébként igen, megteheted, hogy akár több aksi modult raksz bele a telefonba (mondjuk kamera vagy hangszóró helyére. Ahogy elviekben nincs az se kizárva, hogy két SoC vagy két kamera modul legyen a készülékben.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz darkpower #21 üzenetére

    Fogalmam sincs milyen arányú, én spec 1x éve egyszer sem törtem kijelzőt szerencsére...

    Én csak tavaly egy Motorola Defy-t és egy Zopo ZP998-ast... :U

    És nem is hiszem, hogy egy jól összerakott gyártói telefont lecserélnék egy ilyen modulosra.

    Itt kezdődnek a gondok. Milyen a jól összerakott gyártói telefon? Mert jók pl. a Lenovo nagy aksis telefonjai, de a kameráik kevésbé ütősek. A Samu Galaxy S4-S5 is jó kis telefon, de bárcsak belepaszíroznának egy 4000mAh-s aksit, amit a Lenovo megcsinál. A Sony telefonjainál a képernyők a gyenge pontok például. Az LG G3 is nagyon tetszik, de FHD felbontással untig meg tudnék békélni...

    A gyártói telefonoknál azt döntöd el, hogy milyen kompromisszumot vállalsz, és ha megvetted, onnan nem tudsz változtatni (mondjuk lecserélni a kamerát, ha csalódtál benne). Az ArA-nál viszont a magad ura vagy - nyilván némi felárért.

    Droid fejlesztőként nekem ez nagyon az Android következő fregmentációs területének tűnik, és az egyes modulokhoz kapcsolódó driver kényes pontja lesz az egész rendszernek, az biztos.

    Igen és nem. Igen, fragmentációs terület lehet, de egyben nem, remélhetőleg a rendszerből fakadóan (mivel eleve folyamatosan kell a driverek cseréjét megoldani a modul hot-plug miatt) a driverek frissitése is a felhasználónál marad. Itt a lehetőség arra, hogy úgy építsék fel az ARA-Androidot, hogy ne a gyártótól függjön, hogy kihozza-e hozzá a legfrissebb Androidot, vagy sem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    darkpower: Nekem pl fontos a méret és a teljesítmény is, ahogy a vízállóság is.
    De neked pl az olcsó javíthatóság előbb állhat ezen a listán, ahogy a fentiekből sejtem :)

    Nyilván minden pro és kontra, én inkább az árakra leszek kiváncsi, arra számitok, hogy azonos teljesítményű ArA telefont kb. 20-25%-os felárból tudsz kihozni az "egybeszerelt" készülékekhez képest.

    De igen, mindenkinek egyedi igényei vannak, én pl. tök jól elvoltam csaknem három évig a Defy-kkel (kettőt is sikerült összetörnöm... :P ), egyedül a memóriát bővítettem volna (a 4.0-ás főzött ROM-okkal tök jól elvoltam, csak egy Facebook Messenger kliens már önmagában annyira felzabálta a memóriát, hogy ha hívás jött, kb. 10-15 másodperc volt, amíg szegény telefon ezt a helyzetet lekezelte), és ez az ArA-s módszernél életképes lett volna.

    A Zopo ZP998-as egy másik véglet sok szempontból, de ott meg a GPS-ével voltak óriási gondjaim. Ott a GPS modulal ez orvosolható lett volna.

    Én azok közé tartozom, akik imádják a telefonjukat customizálni, ROM-okkal szórakozni, mindenféle hasznos Widget-ekkel, App-okkal játszani. Az ArA egy teljesen új dimenziót nyújt e téren...

    Quasi_modo: Szerinted.

    Írásban, három példányban, aláírva és iktatva. Vagy úgy gondoltad, hogy más nevében írok? Remélem most már megvilágosodtál. :DDD

    LordX: Ugyan. A Samsung majdnem biztos gyártja azt a kombinációt valami hülye S5 Neo Grand-hoz hasonló név alatt, ami neked kell

    Nem gyárt, legalábbis nem tudok róla. :)

    Kapal: Felejtsük már el a SIM kártyát! Idejét múlta korlát.

    Oké, és mit akarsz helyette? Ezen kívül miben is korlátoz?

    - Torokhang beszédhanggá alakítása. (Én hümmögök, a környezetem nem hallja, hogy mit mondok, de a telefon túlsó végén levő beszélgetőpartner igen.)

    Ezt hogy gondoltad kivitelezni? Torokmikrofonnal?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    L3zl13: Helyet foglalja feleslegesen.

    Azért a legtöbb esetben gond nélkül meg tudják oldani az elhelyezését. Ráadásul nehogy már a lassan átlagossá váló 5"-os méretű telefonokban a micro- és nano-SIM-ek mérete okozzon problémát...

    Ha unibody a telefon akkor külön külső ajtócska kell neki. Vízállóságnál egy újabb megoldandó probléma.

    USB csatlakozónál, memóriakártyánál, fejhallgató-csatlakozónál is fent áll ugyanez a probléma...

    Mi kéne helyette? Software-ből meg lehet oldani.

    Egységes szoftver kellene hozzá, amit mindenki támogat (telefongyártók, szoftvergyártók (Apple, Google, M$) és szolgáltatók is), ez kb. reménytelen rövid távon. Még a Nano-SIM is félig-meddig partizánakció volt az Apple-től, ami utólag vált szabvánnyá.

    Nem olyan simán, hogy átrakod a fizikai SIM-et, de miért ne lehetne megoldani egyik mobilról másikra költöztetni a számokat?

    Itt nem a számok átköltöztetése a fő gond, arra a legtöbb Op. rendszer nyújt lehetőséget már most is (pl. Android esetén a Google fiókhoz kötött névjegyeknél automatikusan megy), hanem alapból a felhasználó azonosítása a szolgáltató rendszerében.

    Kapal: Csak megnehezíti a telefoncserét és ahogy előttem leírták szolgáltatóváltás, határátlépés esetén megkönnyíti az életet.

    Ahogy lent is írtam: a SIM per pillanat egy általánosan elfogadott szabvány, szolgáltatók, gyártók, OS készítők elfogadták. Egy új szabvány kifejlesztése nem is tudom, hogy egyáltalán felmerült-e...

    Egyébként hagy emlékeztesselek arra, hogy én azt írtam, hogy az ArA a per pillanat az a fejlesztési irány, amerre a fejlesztés mehet. Nem nagyon tudok más olyan elképzelést, ami ehhez fogható módon megreformálná a telefonfejlesztést. Amiket felvetettél, azok nem élő, hanem feltételezett, elképzelt fejlesztési irányok, akkor már azzal is előjöhetnénk, hogy jöhetnének a dermális (bőrbe ültetett) kommunikációs eszközök...

    Quasi_modo: Csak jeleztem hogy inkább kerüld a kinyilatkoztatást. Remélem így érthető.

    Nem érthető, mert nem érthetően kommunikálsz.

    Miért is kerüljem? Talán nem írhatom le a véleményem és tapasztalatom?

    Ricardo: Másik a telefon mérete. Ezzel a megoldással nem fognak tudni annyira "kompakt" készüléket gyártani.

    Bizonyos szintig a bázis igen, növeli a befoglaló méreteket.

    Ha megnézed a cikkben szereplő készülék hátlapját, láthatod hogy azért akad hely a modulok között.

    Azért tegyük hozzá, hogy ez még mindig fejlesztői változat, ráadásul a Spiral 2 esetén még kell egy bridge chip, ami összeköti a modulokat, ez is növeli a készülék méreteit, de a Spiral 3-nál már erre nem lesz szükség.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Graf Spee #70 üzenetére

    Hamarosan (várhatóan tavasszal) megkezdik a bevezető tesztelést Puerto Rico-ban, ahol a helyi (szűk) piaci szereplőket mind bevonaták a programba. Ha itt sikerül minden felmerülő problémát megfelelően kezelni, akkor az év vége felé kezdődhet a nemzetközi kereskedelmi forgalmazás.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák