Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Schuler888 #287 üzenetére

    Windows-nál az a rossz bemutatnak koncepciókat, aztán évekbe telik mire ki is adnak valamit. A képeden lévő koncepciót talán 2018-ban láttam már? És még nincs kiadva, talán jövőre 2021-ben érkezik meg, hogy kihúzzák a csempeszínt az új ikonok alól és most MS arra kattant rá legyen 80% minden kék. Windows start menü amivel egy éve jönnek, majd ilyen lesz: [link]
    Közben a valóság: [kép] (nem így használom, a példa kedvéért rendeztem el, hogy keveredik itt minden és mindenféle árnyalatban, Win8 Metro minden fehér ikonok alul feedback és store, régi notepad Vista-Win7 ikon, újabbak már szürke háttérrel felül és most szinte minden ikon kékes lesz??? Addig is jelenlegi rendszerben az accent colourt alig tisztelik (notepad, store csempe háttere a gépházban megadott sötétkék szín, a többi összevissza Edge még sötétebb kék, a többi világosabb kék)

    Ehhez képest Apple nyáron bemutatja, ősszel kiadja. 3rd party fejlesztők nagyobb eséllyel követik a design nyelvet, mert valamennyire viszonylag egységes.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz joey04 #306 üzenetére

    Kinek mi. Lejárt annak az ideje. Jobs és Forstall szerették ezeket akkor, hogy részletes hű ikonok és fényes "meg lehet nyalni" kiugrik a kijelzőről 3D ikonok design. Annyira elmentek ebbe az irányba, hogy törvényszerű volt jött a minimalista csupa flat. Ihletnek jó volt a régi, viszont én utáltam amikor izzadtan erőltették átültetni a régi valódi dolgokat egy új digitális funkcióra. 2000-es években még elment, aztán Ive jogosan ment a flat után, amit a többi cég már csinált.
    Főleg a fiataloknak trendi cég imázs reklámokkal már nem fért össze a régi erőltetett izzadás. Egy mai fiatalnak hol van bőrkötéses címjegyzéke, mikor állított hangerőt tekerővel, mikor ragasztott bélyeget levélküldéshez? Inkább már a kukac jelképezi a levelet.
    UI tervezők poénja mindig, hogy a mentés ikon jele a floppy lemez, hogyan újítsuk meg egy floppy nélküli világban? Nagyító = keresés és a többi. A beállítások ikon is univerzálisan fogaskerekek, pedig nincs már a készülékben fogaskerék mint egy mechanikus órában, valami áramkört kéne rajzolni az ikonra? Most az a ciklus jön, a csupa flattől egy picit visszajönni.

Új hozzászólás Aktív témák