Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RAZR_v3

    tag

    válasz D4ni #96 üzenetére

    Nekem Poco M3 Pro 5G készülékem van, nemrég frissítettem MIUI 14.0.1 Global ROM-ra. Ezzel együtt Android 13-ra frissült a telefon. Én csak 60 Hz-en használtam a kijelzőt, a sebességre nem volt panaszom MIUI 14-re frissítés előtt 60 Hz-en. 90 Hz alatt már a kezdetektől fogva nem voltam elégedett a teljesítménnyel. Most már 60 Hz alatt is úgy belassul a készülék néha, hogy egy üzenetet írni rajta is szenvedés tud lenni. Az akkumulátor üzemideje pedig érezhetően sokkal rosszabb lett a verziófrissítés óta. Factory reset se oldotta meg ezeket a problémákat nálam. :(

    A kérdésedre röviden annyit szeretnék válaszolni, hogy 2 lehetőséged van sajnos:
    1. 60 Hz-re váltasz, vársz több hónapot abban reménykedve, hogy a következő szoftverfrissítéssel a teljesítménnyel és akkumulátorral kapcsolatos problémák talán megszűnnek 60 Hz alatt. Az, hogy 90 Hz alatt gördülékeny legyen minden, esélytelen már szerintem.
    2. Lecseréled a Redmi Note 10 5G / Poco M3 Pro 5G telefont, lehetőleg ne egy másik Xiaomira.

    Én a második opcióval élek, a 3. és egyben utolsó Xiaomi okostelefonom után most végleg hátat fordítok a MIUI szoftveres problémáinak. Hiába az ár/érték arány bajnok hardver, a kategóriájában nagyon jó kamera, ha a megjelenéstől számított 2 év elteltével szoftver szempontjából annyi kompromisszumot kellene már a felhasználónak kötnie, ami a felhasználói élményt tönkretenné.

    Aki még nem frissített MIUI 14-re, inkább ne tegye!

Új hozzászólás Aktív témák