Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tamikomac

    aktív tag

    válasz AlphaLionX #100 üzenetére

    Tudom, és ezért is írtam, hogy:
    "Értem én, hogy a Ryzen 7 5800X mindent kihajt..."
    Így valóban kiderül, mit tud a kártya, nem lesz szűk keresztmetszet.
    Részemről (és ezzel biztosan nem vagyok egyedül) akkor sem életszerű, mert ezek a kártyák nem 5800X-be és i7-12700, stb. gépekbe kerülnek, hanem Ryzen 3, i3, régi i5, 1-es, 2-es Ryzen 5-be stb... Egy bitang procival tesztelve "torz" képet ad a teljesítményéről (még egyszer tudom, hogy ne legyen szűk keresztmetszet :) ), engem nem az érdekel, hogy 8 mag 16 szállal 4GHz-en mit megy (főleg UHD-ban), hanem pl. i3-8100-al, mert nekem abban van egy korosabb VGA és nem szeretnék 90-et kiadni egy 1650-ért, 6500XT-ért, használtan pedig nem szeretnék VGA-t venni. Ez nem pont rám igaz, de sokan lehetnek úgy, ahogyan előbb leírtam.
    Mindegy ez van, ezt kell elfogadni, vagy az ember kicsit utánajár mivel is jár jobban :) .
    Pl. 6400, 6500-at "nem szabad" PCIe 3.0 (2.0-ba) rakni a 4 db adatsín miatt, azon procik amik meg tudják a 4.0-át nem olcsók (hacsak nem használtan Ryzen 3 3100, 3300X) és lap is kell hozzá, de pl. B450-es chipset meg még nem tudja a 4.0-át.
    A magasabb számozású Ryzen 3 4100-ból meg kivették a 4.0-ás támogatást, ott meg hiába van B550-es chipsettel szerelt lapunk, a proci lesz a "szűk keresztmetszet".

    Messzire visz ez az egész, valahogy túl sok lett a "buktató" és túl sok mindenre kell figyelni...

    Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

Új hozzászólás Aktív témák