Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tamikomac

    aktív tag

    válasz Yutani #29 üzenetére

    Őszintén megvallva és belém lehet állni, gyűlölöm ezeket a teszteket, mert nem életszerűek, de persze valamiből ki kell indulni és gyorsan ollózzunk össze valamit, hogy elsők legyünk.
    Értem én, hogy a Ryzen 7 5800X mindent kihajt, de megnéznék én olyan usert, akinek ilyen bitang procija van és GTX 1630-at tol alá. Persze...
    Maximum, de nagyon maximum i3-12100F, esetleg i5-10400F ha újban gondolkodunk.
    De bizony sok i3-8100, i5-9400F, Ryzen 5 1600, 2600 stb. ilyen gépekben fog kikötni a kártya. Nagyon nem vagyok előrébb azzal, ha odatolnak egy 8/16-os 5800X-et. Pláne a 3840x2160-as felbontást. A kártya lejáratása a cél ilyenkor? Mindenki tudja, hogy maximum 1920x1080 és még nem is az ultra és high, hanem medium/low. Ez van. És nem volt elfekvőben egy 1050(Ti)? Persze, hogy nem, mert korábbi tesztek vannak összeollózva, de vehették volna a fáradságot, hogy betesznek egyet. Egyébként pedig látható, hogy egy GTX 1650 van majdnem "félbevágva" (se nem T400, se nem T600 valahol a kettő között amik már tavaly tavasztól léteznek), ami a GTX 1050 Ti kártyát sem döngölte annyira a földbe. Ez egy 80-90%-os GTX 1050-es kártya. Mondjuk elég szomorú, hogy itt tartunk, de ha kerülne 40 maximum 50k-ba, akkor még csak-csak, de nem fog.

    Félre ne érts, nem neked ment ez az egész, csak kijött belőlem a látott 5800X meg a 2160p miatt :)

    Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

  • tamikomac

    aktív tag

    válasz Robitrix #44 üzenetére

    "Hiszen azoknak is hasonló a grafikai teljesítménye ma már"
    Biztosan? :)
    Ryzen 5 5600G ami a 2. legjobb jelenleg, bele rakunk egy régi GTX 1050-et és sok esetben majdnem dupla fps lesz játékok alatt. Az viszont frankó a Ryzen IGP-nél, hogy a BIOS-ban be lehet 4 GB-ot állítani neki így 1080p/medium-ban nem fogy el a VRAM alóla.

    [ Szerkesztve ]

    Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

  • tamikomac

    aktív tag

    válasz AlphaLionX #100 üzenetére

    Tudom, és ezért is írtam, hogy:
    "Értem én, hogy a Ryzen 7 5800X mindent kihajt..."
    Így valóban kiderül, mit tud a kártya, nem lesz szűk keresztmetszet.
    Részemről (és ezzel biztosan nem vagyok egyedül) akkor sem életszerű, mert ezek a kártyák nem 5800X-be és i7-12700, stb. gépekbe kerülnek, hanem Ryzen 3, i3, régi i5, 1-es, 2-es Ryzen 5-be stb... Egy bitang procival tesztelve "torz" képet ad a teljesítményéről (még egyszer tudom, hogy ne legyen szűk keresztmetszet :) ), engem nem az érdekel, hogy 8 mag 16 szállal 4GHz-en mit megy (főleg UHD-ban), hanem pl. i3-8100-al, mert nekem abban van egy korosabb VGA és nem szeretnék 90-et kiadni egy 1650-ért, 6500XT-ért, használtan pedig nem szeretnék VGA-t venni. Ez nem pont rám igaz, de sokan lehetnek úgy, ahogyan előbb leírtam.
    Mindegy ez van, ezt kell elfogadni, vagy az ember kicsit utánajár mivel is jár jobban :) .
    Pl. 6400, 6500-at "nem szabad" PCIe 3.0 (2.0-ba) rakni a 4 db adatsín miatt, azon procik amik meg tudják a 4.0-át nem olcsók (hacsak nem használtan Ryzen 3 3100, 3300X) és lap is kell hozzá, de pl. B450-es chipset meg még nem tudja a 4.0-át.
    A magasabb számozású Ryzen 3 4100-ból meg kivették a 4.0-ás támogatást, ott meg hiába van B550-es chipsettel szerelt lapunk, a proci lesz a "szűk keresztmetszet".

    Messzire visz ez az egész, valahogy túl sok lett a "buktató" és túl sok mindenre kell figyelni...

    Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

Új hozzászólás Aktív témák