Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz Blyan #90 üzenetére

    nem a PV szúrja a szemem, én is szivesen látnám a Lumia termékpalettában... az szúrja a szemem, hogy ha a Nokia kihoz bármilyen csúcskészüléket, akkor jellemzően jönnek a hozzáértők a szokásos kérdéseikkel, hogy "miért nem 4 magos proci van benne", "miért nem FullHD a kijelzője", "miért nem Androidot futtat", "miért nincs benne 808 féle PureView"...
    nyilván a PureView kamera jobb képet csinál, mint bármelyik másik telefon... mert (nem akarok hülyeséget mondani de kb) 5x akkora optikája van... csak ezzel rögtön keletkezik is egy dudor a telefon hátulján, azaz bár nagyon impresszív technológiáról van szó, de még nem tartunk ott, hogy ilyet kompromisszummentesen belerakjunk egy telefonba... és amilyen célokra az emberek használják a telefonjuk kameráját, jellemzően nem érné meg ez a kompromisszum a szebb képért cserébe... amit ezzel mondani akarok, hogy ez a fajta PV kamera NEM fog belekerülni a mainstream flagship készülék(ek)be, és emiatt kár is telesírni minden Nokia topicot, hogy "bezzeg, ha "rendes" PV lenne benne"...

    hagyni kéne szerintem a fenébe ezt a lossless zoom dolgot és mondjuk egy Lumia 920 féle kamerát feltuningolni mondjuk 16MP környékére, és arra ráereszteni a PV-ben használt szoftveres technológiákat... szerintem 1x-es zoom mellett egészen pontosan ugyanott lennénk vele, mint a 808 féle 41MP-lel... főleg ha a végeredményt mondjuk nem "nyers" méretben nézegetjük hanem "csak" FullHD-ban...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák