Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz rup1u5 #1752 üzenetére

    Nálunk csak azok az adatok jelenhetnek meg, amiket a propaganda megenged (maga hamisít, ferdít, csúsztat). Mivel nálunk botrányosan nem tesztelnek, így aztán a hatóságnak halvány lila fingja sincs, hogy hogy is állunk. Ez a napi új fertőzöttek szám is csak egy vicc.
    Ha ki akarják hozni, hogy lecsengőben van a járvány, akkor kevesebb tesztet végeznek :D
    Ha azt akarják mutatni, hogy jaj megugrott, akkor napi 2 ezerrel több tesztet csinálnak. :D
    Egy nagy vicc az egész. A halálozási statisztika talán az egyetlen úgy, ahogy megbízható statisztika, az alapján viszont simán látszik, hogy felfutóban biztos nincs a járvány.

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

  • nkmedve

    őstag

    válasz rup1u5 #1752 üzenetére

    Én korábban teljesen elhittem, hogy a svédek durva korlátozások nélkül is át tudják ezt vészelni sok haláleset nélkül. Nincs túl magas népsűrűségük, alapból távolságtartóbbak mint legtöbb másik nép, légszennyezés sem olyan nagy gond arrafele mint mondjuk Észak-Olaszországban.
    Mostanában viszont már ott sem olyan rózsás a helyzet, a halottak száma nagyon gyorsan kezdett növekedni és egyre több ködösítést lehet olvasni. A kormány szerint minden a legnagyobb rendben, a svéd modell sikeres volt, közben pedig ahogy a linked is mutatja a millió főre eső halottak száma gyorsan emelkedik és kedte utólérni még a legrosszabb helyzetű országokat is (Belgiumtól még nagyon távol áll, de mondjuk az olaszokat könnyedén megelőzheti az elkövetkező hetekben).

    Számomra ez olyan szempontból aggasztó, hogy a svéd modell (ami főként az emberek felelősségérzetére támaszkodik) az amit hosszabb távon várhatóan mások is alkalmazni fognak, és ha ott nem működik akkor máshol sem fog. Nem lehet az embereket, üzleteket, éttermeket az idők végezetéig bezárni, így valamilyen szinten meg kell tanuljuk, hogy felelősségteljesen járjunk ki a házból, védekezzünk amennyire lehet.

Új hozzászólás Aktív témák