Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geault

    csendes tag

    hello!

    Vettem egy hete egy ilyen telót, úgyhogy leírom a tapasztalatokat. Amit kerestem: 2 simes megoldás, gyors legyen és legalább 4,5". Volt egy prestigio 4505-ösöm, ami amúgy szódával elment, de nem volt az igazi. Rossz volt benne a GPS, ezért beküldtem szervizbe. Mivel ott nagyon jól bántak az üggyel, ezért úgy döntöttem, hogy újra Pestigio mellett teszem le a voksot (csereutalványt küldtek).

    Ami tetszik benne: A sebessége (antutu-n 30 ezret mértem vele és nagyon jó a multitasking), a kép (S4-essel tudom összehasonlítani, megüti azt a szintet, mint az amoled ránézésre). Fényképező (a selfie front kamera vakuval telitalálat), főleg a hátsó csinál nagyon szép képet, ami eddig a pestigionál nem volt adott. Szép a hangminősége, a Kitkat 4.4 remek és jól konfigurálható. Az appok akadozás nélkül futnak, a játékok néha akadnak.

    Ami nem tetszik benne: a sim kártya megoldása. Az egyik oldalra normál sim kell, a másikra mikro. A mikro sim nyílásba elképesztően körülményes beletenni a simet és ha bele is tettem ötletem nincs, hogy hogyan fogom kiszedni, ha majd egyszer ki kell...Nem működik ugyanis az a kis kiadó pöcök, amit ha benyomva tartod ugye kilöki a kártyát. Lehet, hogy ez csak az enyémnél van így, de akkor is...
    Ezekkel lehet együttélni, de jobb lett volna ha megoldják: 1 gb ram (elégnek bizonyul, mert megtanultam kevés rammal együttélni. Facebook, facebook messenger, Clean master, dropbox, multishare, email kliens, prestigio reader illetve 3d időjárás futnak , kb 70-80%-os kihasználtságot adnak így). Az 1 gb tehát elég ha az ember felelősen telepítget appokat, egyéb esetben tessék drágább telót venni. Az unibody nagyon szép és a tok is tetszetős hozzá (nem flip tok, hanem sima elől nem fedő tok van hozzá), hátránya, hogy mi van akkor, ha lefagy és nem reagál semmire? Eddig ugyanis egy gyors aksi eltávolítással midnent meg lehetett oldani, ezen ez nem opció. Becsületére legyen mondva, hogy idáig csak egyszer fagyott, és gyorsan újraindult. A memória bővíthetetlensége szintén nem piros pont, de én elélek azért 12 gigával bőségesen. Felhasználói igény kérdése. Egy teljes sorozat évad, két giga zene, akár egy két film és felfér az appok mellé. Nekem ez elég. A prestigional vannak menő kis appjai, ezeket ajánlom kirpbóálni. A cloud szolgáltatást nem próbáltam ki, nekem dropboxom van és mindenhol azt használom.
    Akksi: szerintem az egyik legnagyobb hibája. A HD IPS és nyolc mag mellé fukar volt ez a kapacitás. Egy napot kibír, de többet nem igazán (normáltól kicsit magasabb használat mellett). A töltése viszont jó, ez is hibája volt régen a Prestigionak (túl hosszú töltési idő). A mérőkéje nagyon csalóka, ugyanis 20%-ig nagyon szuper, azalatt viszont drasztikusan gyorsan merül.

    Összességében ajánlom mindenkinek a készüléket, akinek nincsenek extra igényei, szeretnének egy gyors telót jó szervízháttérrel (2 év gari sokat számít, ráadásul háztól házig!) és tudnak vele rnedesen bánni (nem dobálják tele mindenféle fölöslegessel). Ha nem tetszenek a hátrányai, vegyél drágább telót.

  • Geault

    csendes tag

    Nektek a SIM kiadással meggyűlik a bajotok? Nekem a micro simet egyszerűen nem tudom kiszedni. Be kell nyomni erősen és kiadja, vagy csipesszel próbáljam kiszedni?

Új hozzászólás Aktív témák