Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz _cHAos_ #291 üzenetére

    Az USA-ban kényelmesebb az élet, ott cukormáz mögé rejtik a szintén pártállami diktatúrát.

    Amerika nem áll erkölcsileg magasabb fokon mint a kommunista Kína és ez attól független, hogy Amerikában, meg talán még itthon is jelenleg kényelmesebb az élet mint Kínában.

    Mind a ketten nagyhatalmak amelyeknek nincsenek barátaik, csak érdekeik. Amerikának sokkal jobb a PR-je és többet költ marketingre mint Kína. Ettől függetlenül Amerikának nem több Ny-Európa mint nekem a lábtörlőm amibe a kutyaszaros cipőtalpamat beletörlöm, vagy Kolompárnak a csicskása akitől mindig elveszi a pénzét és dugja a hugát. És hogy az USA hogyan tekint Kelet-EU-ra, arra inkább nem is keresek hasonlatot, de biztos vagyok benne, hogy aláírás gyanús lenne.

    Szóval engedd meg, hogy ne tapsikoljak hozzá, hogy az USA hangzatos jól kommunikálható lózungok mögé bújva megint visszaél az erőfölényével. Nem a Kínával szembeni erőfölényével (ez egyébként egyre gyorsabban fogy), hanem a velünk, Európával szembeni erőfölényükkel.

    Igazából nekem tök mindegy, hogy az USA hogyan lehetetlenít el kínai cégeket a saját piacán, illetve hogyan tiltja meg, hogy a saját jogrendjébe tartozó vállalatok üzleteljenek Kínával.

    Nekem a problémám azzal van, hogy a csicskásait -tehát minket európaiakat- MEGINT kihasznál, sorozatosan. Erőfölényével rákényszerít minket, hogy ne üzleteljünk Kínával (Huawei), Oroszországgal (embargók) ezáltal egyszerre hozza hátrányos helyzetbe hozza az európai gazdaságot és erősíti a sajátját a mienk kárára.

    Velünk harmadik féllel hozatnak meg áldozatokat a "szent erkölcsileg magasabb cél érdekében" miközben véres a kezük. Ukrajnában megpuccsolják a kormányt (értsd egyik maffiát a másikra cserélik) mert az nekik jó a ruszkik (nem, őket sem szeretem) elleni játékukban, közben beleerőszakoltak minket egy Oroszország elleni szankcióba ami masszív károkat okozva az iparunknak.

    Most ugyanez folyik. Kína gonosz, a Huawei gonosz, mi nekünk meg kiadják parancsba, hogy ne vegyünk a Huawei-től távközlési berendezéseket. stb stb..

Új hozzászólás Aktív témák