Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4129 üzenetére

    Azért használom a plexet, mert egyrészt a népek copfba fonják a lábukat, hogy milyen extra, miközben szerintem pont olyan hulladék, mint a Synology eredeti média szervere.

    Nem én akarom furcsán használni, hanem a plex primitív, mint a faék. Azt a részét nem akarod megérteni, hogy engem nem az zavar, hogy behányja a sorozatokat a filmek közé, hanem az, hogy _meg sem jelenik_ a film. Ne mond, hogy intelligens szűrője van, mert elég csak ránézned a képre, amit linkeltem és látszódik, hogy nem tudja megkülönböztetni az egyszerű fájlneveket egymástól.

    Csak és kizárólag azért használok média szervert, hogy ha nem vagyok otthon akkor is elérjem és lejátszhassam a filmjeimet. Nos a Plex ezt néha tudja, néha nem. Nem mondhatod, hogy ez user friendly. :)

    "Nem arra lett kitalálva, hogy mindent összevissza hányva betallózgatsz minden mappát, aztán majd lesz valami."

    Mégis így működik. :) A letöltésben található több száz mappából csak párat pécéz ki magának és őket ignorálja. Engem csak ez az egy érdekelt volna, hogy hogyan lehet ezt megoldani, de te folyamatosan azt hajtogatod, hogy miképpen tudnám SZÉPEN elrendezni a médiatáramat, miközben ez engem nem is érdekel. :) Nem igénylem a borítókat, nem igénylem a leírásokat, nem kell feliratokat hoznia a netről, mert megoldom magam. Csak játssza le őket, ennyi lenne a dolga. :)

    Ha feleannyira intelligens lenne a program vagy a tervezője, akkor például a _szabványosan_ elnevezett sorozatokat automatikusan tenné a sorozatok közé, de ezt sem tudja, csak annyi történik, hogy elrejti őket valahová. Nos, ha ezt a helyet megtalálnám, máris megoldódna az összes gondom. :)

    Ha otthon vagyok, eszembe sem jut hozzányúlni a Plexhez, hiszen látom a NAS-t hálózaton és jöhet a VLC. :)

    A Plexnek a funkcióit talán akkor használnám ki, ha a tévémet kezelné, de azt hiszem ha olyan lenne amit a Plex is kezel, akkor kezelné a hálózati megosztásokat is, szóval megint kimaradna a Plex. :)

    Kívülről most is elérem a dolgaimat, csak ugye a fájl kezelőből nem lehet futtatni a filmet, csak ha előtte letöltöm. Az pedig gondolom nem meglepő, hogy a letöltések mappa hozzá van csapva, hiszen az lenne a lényeg, hogy a család mielőbb láthassa a filmeket, nem csak akkor amikor már kiveszem seedből. :)

Új hozzászólás Aktív témák