Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Gabesz87 #1520 üzenetére

    Hardverapron szedtem össze

    Egy i3 4130 proci volt benne, de a mostani i5 proci kevesebbet fogyaszt, de több passmark pontja van, ami a plexnel előny, ezért cseréltem

    HP gen8 proliant micro szerver
    Ez egy komplett kis számítógép mutatós kis házban, 4 hdd hellyel, verziótól függ milyen proci és mennyi rammal
    Szimplán megveszed és telepítesz rá egy rendszert, nem kell gépet építeni

    Jó fogyasztás , igényes megjelenés

    Xpenology pedig egy feltört Synology rendszer (dsm) amit a Synology nasokon használ a gyártó, szép, egyszerű

    Bár én Windows párti vagyok, így Windows 7-et használok a kis nason is

    Teamviewerrel elérem telefonnal is bárhonnan ha új filmet akarok letölteni stb...

    Egy "Nas" nagyon jó dolog, kisebb, kevesebbet fogyaszt, megveszed, használod
    De nálam egy Telekom 1000 net esetén (sőt már kisebb net esetén is) a torrent döcögősen megy, gyenge proci miatt, a plex is jóval korlatozottabban fut rajta, és a jobb nasok még drágák is

    Ha csak fájlok tárolására és távolról elérésére kellene akkor arra megfelel, de ha plex, és torrent is fut a gépen, akkor az arm procik igen korlátozó tényezők
    Az én gépem kb annyiba került mint egy jobb Nas, de legalább rohadt erős, és max 10-20 wattal eszik többet, ami havi szinten elhanyagolható

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Új hozzászólás Aktív témák