Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márk

    senior tag

    válasz sad_Vamp #106 üzenetére

    Nekem is a Kuro (PDP-LX5090) előtt 50UT50-em volt. :K

    Ha a Kuro megvétele előtt valaki azt mondja, hogy ekkora (ég és föld) különbség lesz a 2 tv között, erősen kételkedtem volna a szavaiban.

    Plazma tv-s topikban írták, hogy "OLED feketét viszont ezért ne várj, még ez is plazma, ha sötét szobában nézed akkor hozzá fog szokni a szemed és sötét jeleteknél látni fogod, hogy nem totál fekete a fekete."

    Én ugyan nem tudom, hogy milyen az OLED fekete (mert még ideális körülmények között nem láttam egyet sem, csak nagy műszaki áruházakban, ahol finoman szólva sem ideálisak a körülmények a nagy világosság miatt), de valami ehhez hasonló lehet, ugyanis tök sötét szobában szélesvásznú filmet nézve még sötét jeleneteknél sem tudom megmondani, hogy hol ér véget a szélesvásznú sáv és hol kezdődik a tv kávája, magyarul a totál fekete a fekete.

    Az UT50 is már viszonylag jó feketét tudott, de ez a Kuro hozzá képest döbbenetesen mély feketét tud. Mióta megvettem, már nem is nézegetem a tv-ket az áruházakban. Minek? Az összes LCD-t veri, az OLED "csak" a HDR képességben és a felbontásban (4K) tud többet.

    Egyszerűen hihetetlen, hogy a Pioneer már 2008-ban ilyen képminőségű plazma tv-t tudott gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Új hozzászólás Aktív témák