Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz lewisfm #27 üzenetére

    Nekem nem világos, hogy mi a forrásod. A tévé kiesik, az tudtommal se dekódolni, se eARC-on kiküldeni nem tudja ezeket a formátumokat.

    Egy analóg kimenetekkel is rendelkező médialejátszó viszont jó lehet, ha filmezel. HiMedia, Dune, talán Zidoo lejátszókon is van, de ez csak pár példa, ami eszembe jutott.

    Azt nem tudom, hogy HDMI-ről dekódolnak és kevernek-e analógra. A legutolsó infóm az, hogy jogi okokból a házimozi erősítők se csinálnak ilyet, egy nem épp olcsó Onkyo RZ-1100-nál szembesültem vele még évekkel ezelőtt. Ha van, amelyik tud ilyet, akkor érdekel a típus.

    [ Szerkesztve ]

  • mad823

    őstag

    válasz lewisfm #27 üzenetére

    Nem hiszem, hogy találsz épkézláb megoldást. Sajnos. Ha csak a tévét használod forrásnak, akkor eleve véleményes, hogy a tuner, a beépített lejátszó ill. az appok hangja kijön-e ARC-on. Viszont bármilyen más kimenetét meg nem fogod tudni szabályozni a távirányítójával. Esetleg a füles kimenet, ott viszont a hangminőség kérdéses, valamint DTSed nem lesz. Bluetooth esetleg? Elvileg Apt-HD vagy Adaptive már teljesen jó sztereó minőséget adna. Play-Fi? Jó lenne, de TV oldalon egyelőre csak a Philips támogatja.

  • dkess

    őstag

    válasz lewisfm #27 üzenetére

    #7 és #27

    Igen, a TV -d nem támogatja a DTS, a True Audio, sem a Dolby Atmost. A "jó hír", hogy a hír tárgyát képező eszköz sem támogatja egyiket sem.

    Továbbá ezen eszköz "sima" ARC -t támogat (ellenben a TV -d eARC -jével). Mondjuk az is jó kérdés, hogy a TV -den minek az eARC? Az E-AC3 (pl. Netflix) miatt? Komolyan eljutunk oda, hogy végre lehetnének HD hangsávok is akár a TV -ken az eARC -nak köszönhetően erre már a sima DTS -t sem támogatják - nemhogy az "izgalmasabb" dolgokat ... :N

    Egyébként ezen soundbar -ra a gyártó azt írja ( [link] ), hogy mind HDMI -n - mind az optikain az alábbi három formátumot támogatja:

    Dolby Digital (AC3)
    Dolby Digital Plus (E-AC3)
    2 csat. LPCM

    Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy főleg optikai esetén (de szerintem az ARC is rímelhet erre) milyenformán támogatja az E-AC3 -at? Olyanformán, hogy a forráseszköz a továbbítást megelőzően átkódolja AC3 -á (azaz mégsem támogatná natívan)?

    Szerintem mind lejátszó tekintetében - mind hangrendszer tekintetében teljesen másfelé lenne szükséges nézelődnöd, hacsak nem lenne elegendő pl. az AC3 (és/vagy E-AC3 esetleg) támogatás. Mondjuk a HD hangsávok nem tudom ezen az eszközön mennyire hiányoznának ... A DTS -ből meg "egy pillanat alatt" lehet AC3 -at csinálni, ha kompatibilitás lenne a kérdés ...

    Most azon gondolkodom, hogy pl. egy TV -re telepített Plex/Emby a DTS -t (esetleg mást is) át tudna konvertálni AC3 -á amit a TV ki tud adni magából, de ez is csak a kompatibilitás oldaláról megoldás ...

    @Balika911, #28

    Példának okáért az Onkyo RZ-1100 -n ott a 7.2.4 PRE OUT kimenet. Az nem lett volna jó a céljaidra? Tudom esetleg nem erre gondoltál, de vonalszintű multichannel kimenet nem nagyon szokott lenni AVR -eken, de még a processzorokon sem. Hirtelen nem is tudom elképzelni, hogy milyen forgatókönyv esetén lehetne ez hasznos? A lejátszókon még OK, mert azt rákötöd egy AVR vagy processzor multi-channel bemenetére, de az előbbi esetben?

Új hozzászólás Aktív témák