Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz lewisfm #27 üzenetére

    #7 és #27

    Igen, a TV -d nem támogatja a DTS, a True Audio, sem a Dolby Atmost. A "jó hír", hogy a hír tárgyát képező eszköz sem támogatja egyiket sem.

    Továbbá ezen eszköz "sima" ARC -t támogat (ellenben a TV -d eARC -jével). Mondjuk az is jó kérdés, hogy a TV -den minek az eARC? Az E-AC3 (pl. Netflix) miatt? Komolyan eljutunk oda, hogy végre lehetnének HD hangsávok is akár a TV -ken az eARC -nak köszönhetően erre már a sima DTS -t sem támogatják - nemhogy az "izgalmasabb" dolgokat ... :N

    Egyébként ezen soundbar -ra a gyártó azt írja ( [link] ), hogy mind HDMI -n - mind az optikain az alábbi három formátumot támogatja:

    Dolby Digital (AC3)
    Dolby Digital Plus (E-AC3)
    2 csat. LPCM

    Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy főleg optikai esetén (de szerintem az ARC is rímelhet erre) milyenformán támogatja az E-AC3 -at? Olyanformán, hogy a forráseszköz a továbbítást megelőzően átkódolja AC3 -á (azaz mégsem támogatná natívan)?

    Szerintem mind lejátszó tekintetében - mind hangrendszer tekintetében teljesen másfelé lenne szükséges nézelődnöd, hacsak nem lenne elegendő pl. az AC3 (és/vagy E-AC3 esetleg) támogatás. Mondjuk a HD hangsávok nem tudom ezen az eszközön mennyire hiányoznának ... A DTS -ből meg "egy pillanat alatt" lehet AC3 -at csinálni, ha kompatibilitás lenne a kérdés ...

    Most azon gondolkodom, hogy pl. egy TV -re telepített Plex/Emby a DTS -t (esetleg mást is) át tudna konvertálni AC3 -á amit a TV ki tud adni magából, de ez is csak a kompatibilitás oldaláról megoldás ...

    @Balika911, #28

    Példának okáért az Onkyo RZ-1100 -n ott a 7.2.4 PRE OUT kimenet. Az nem lett volna jó a céljaidra? Tudom esetleg nem erre gondoltál, de vonalszintű multichannel kimenet nem nagyon szokott lenni AVR -eken, de még a processzorokon sem. Hirtelen nem is tudom elképzelni, hogy milyen forgatókönyv esetén lehetne ez hasznos? A lejátszókon még OK, mert azt rákötöd egy AVR vagy processzor multi-channel bemenetére, de az előbbi esetben?

  • dkess

    őstag

    válasz #72042496 #36 üzenetére

    PRE OUT -al mennie kellene. Sőt, itt még lehet variálni is. Amennyiben multi-channel analóg kell, akkor az mehet a multi channel analóg PRE OUT -ról.

    Azonban a kézzel "kapcsolgatós fejhallgatós" projekthez nem ez az ideális. Egyfelől a hangszórók nem hallgatnak el - illetve amennyiben többcsatornás a forrás, akkor csak a front -ok hangjait kapod meg.

    A megoldás a "zónázás". Azaz a 'Zóna 1' a főcsatorna - ezt használjuk a sokcsatornás hangszórókhoz. A 'Zóna 2' pedig lenne a sztereó a füleshez. Olyanformán, hogy a hátsó magassági hangszóró pár lehetőségét bukjuk (különben a 'Zóna 2' -re kapcsolást követően nemcsak a fejhallgatóból szólna a zene, hanem a plafonból is). Ekkor a 'Zóna 2' sztereó PRE OUT -jára mehetne a fejhallgató erősítő.

    Az AVR -en :

    - 'Zóna 1' -re kapcsolva kapod az alap sokcsatornás hangszórókat (ugye magasságiból csak az elsülső párral). Ekkor a fejhallgató nem szól,
    - 'Zóna 2' -re kapcsolva beindul a sztereó "zene-bona" a fejhallgató erősítődből ... Többcsatornás forrás esetén az egészet sztereóra keverve ... Ekkor a hangszórók elnémulnak ...

    A "B terv" az, hogy az alap működést vesszük alapul (mondjuk ezt írtad is):

    - azaz, ha nincs bedugva a fejhallgató az AVR -be, akkor a hangszórók szólnak,
    - ha be van dugva a fejhallgató az AVR -be, akkor a fejhallgató szól csak és a sokcsatornás hang is le van keverve sztereóra (azaz nemcsak a frontokat hallod például - úgy, mint a zónázós megoldásnál is),

  • dkess

    őstag

    válasz lewisfm #38 üzenetére

    Ahogy írtam is Plex -el átkódoltatni AC3 -ra menetközben? Azt meg a TV akár a saját hangszóróin le tudja játszani - akár HDMI -n/optikán kiadni AVR -nek vagy éppen soundbar -nak ...

  • dkess

    őstag

    válasz #72042496 #42 üzenetére

    Az eredeti (nem fejhallgatós) kérdéssel kapcsolatosan a fő zóna analóg többcsatornás kimenetére csak kirakja a HDMI forrás kikódolt többcsatornás hangját - nem? Amennyiben nem lehetne, akkor végerősítőre sem lehetne kötni. Ugye itt kb. pont az lenne a lényeg, hogy mehessen a HDMI -s forrás esetén is. Másfelől a subwoofer is erre van kötve az megy gond nélkül is HDMI forrás esetén is (gondolom a többi csatorna is menne a főzónában).

    Most nézegettem az AVR -em (Pioneer) használatiját. Mindhárom zónára (fő és a 2 db alzóna) be lehet állítani külön-külön, hogy vonali szintű kimenete legyen vagy PRE OUT jellegű szabályozható (mindhárom hangereje külön szabályozható, ha erre van állítva). Az egyik alzónának az analóg kimenete mellett dedikált optikai kimenete is van (azt nem tudom, hogy pl. AC3/DTS -t is továbbtolna-e, de lehet csak sztereó LPCM menne ki a sztereó alzónára). Igazából csak 3 kivételt említ:

    - többcsatornás analóg bemenet csak a főzónán lehet,
    - phono bemenet csak a főzónán lehet,
    - a tuner lehet bármelyik és bármennyi zónán egyszerre, de csak egy adó hallgatható - amennyiben az át van kapcsolva, akkor vált a többi érintett zónában is.

    Bakker most jutottam el oda, hogy HDMI az alzónákra nem megy ... A fentiek javarésze off ...

    Ugyanakkor mi lenne, ha a fejhallgató erősítőt a főzóna frontjaira kötnéd. Átállítod vonali szintre a kimenetet (avagy hagyod PRE OUT -on, ha a AVR -en szeretnél hangerőt állítani). Aztán a fejhallgató erősítőt bekapcsolod, ha azt szeretnél hallgatni - a hangszórókat meg ki. Ugye a főzónához is lehet különböző független hangszóró konfigurációkat állítani amik között lehet váltogatni. Azonban van egy dedikált gomb is a "Speaker off" -ra - ez be/kikapcsolja az összes hangszórót. Ez nem jó megoldás Neked?

  • dkess

    őstag

    válasz lewisfm #44 üzenetére

    A hang átkódolás gyakorlatilag semmi CPU -t nem eszik még NAS -os inerciarendszerben sem. Tudom, használom. Amennyiben a videó részét kellene konvertálni ... Nos, hát az egészen más kávéház (ilyenkor jön jól a HW transcode) ...

  • dkess

    őstag

    válasz lewisfm #62 üzenetére

    DLNA -n is lehet transzkódolni - akár a Médiaszerver (Video Station is), akár Plex/Emby esetében is. Be lehet állítani külön az audio részre és külön a video -ra. Működik rendben DLNA -n is ...

    DS218+ -nál az audió átkódolást kb. észre sem veszem kategória.

    Videó HW átkódolás (ez Nálad nincs tudom) szintúgy - kb. észrevehetetlen ... Lehet tekerni is a filmben - minden kb. azonnali ...

    A Videó SW átkódolás már izgalmasabb kérdés. Az Emby pl. darálja rendesen a HDD -ket, melyre a transzkódolás gyorsítótár be van állítva (amin a film van azt nem). Egyébként ez is megy csont nélkül és mindenféle akadozás nélkül - igaz a CPU terhelés jelentősebb ...

  • dkess

    őstag

    válasz bteebi #67 üzenetére

    Alapvetően közel 100% -ban egyetértek Veled. Maga a szoba tényleg kb. a lakhatatlan kategória. Továbbá egy akusztikai rémálom. A szúnyeg valóban nem sok mindent tud rajta segíteni.

    A frontok és a surround -ok magassági különbsége is kb. a WTF kategória. A subwoofert tudjuk be annak, hogy nem fért rá a kép jobb szélére :) . Persze az is lehet, hogy a SW -t simán rákeverik a frontokra - ilyet az AVR -ek támogatnak (persze nem az igazi). A center meg úton van - avagy éppen a TV képernyője szolgál annak (van ilyen megoldás) ...

    Ugyanakkor a kábelezés. Az olyan dolgokon szoktam én is mosolyogni, amikor router -ekről készült marketingfotók esetén pl. rárakják egy üveg dohányzó asztalra. Kábel sehol. OK, hogy "vezetékmentes", de általában legalább a WAN oldalt szükséges vezetékelni. Másfelől az áram ... Harmadrészt semmi keresnivalója egy router -nek egy dohányzóasztalon - még a legújabb Feng-Shui trendeknek megfelelően sem ... :)

    Azonban - az érintett képen pont ezzel kapcsolatban nem találok semmi kivetnivalód. Simán mehetnek a kábelek falban/talajban. Nálam sem mondanád meg, hogy honnan jön a "delej" a hangszórókba (igen, a frontokat is beleértve). Hidd el - ez tud olyan jól kinézni, mint a képen ... :)

  • dkess

    őstag

    válasz asdf_ #70 üzenetére

    Ott a pont ... :) Bakker, nem is nagyítottam bele a képbe ... Nos, akkor ez így - a többi dologgal is egyetemben - elfogadhatatlan ... :)

Új hozzászólás Aktív témák