Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Oetker

    csendes tag

    Üdv! Jelezném, hogy ez a cikk sajnos kifejezetten hibás és megtévesztő, valószínűleg a téma pusztán felületes ismerete miatt. A fő hiba: nem csak a Philips ezen terméke képes a vírusokat is kiszűrni. Sőt, igazából valószínűleg az összes HEPA filterrel rendelkező légtisztító képes erre. Vagyis nem csak a negyedmilliós, hanem a tized ennyibe kerülő Esperanza, Sencor, vagy Ikeás is. Akinek meg okos légtisztító kell, ott a Xiaomi, ismét töredék áron.

    Szóval ha az ismeretterjesztés a cél, és nem egy-egy termék promója marketing maszlaggal és valótlan állításokkal, én jobban beleásnám magam a témába a helyetekbe, és olcsó eszközöket (fontos a filter ára is) próbálnék, ami szélesebb körnek elérhető.

    (Allergiás menyasszonyommal élve nagyon beleástam magam a témába, jelenleg is 3-4 körül van otthon a pm2.5 értékünk, akkor is amikor az ablak előtt 50 feletti.)

    A vírusról felfogásról:
    https://smartairfilters.com/en/?s=Hepa+Virus
    Link

  • Dr.Oetker

    csendes tag

    válasz Bocha #5 üzenetére

    Olvass utána kérlek a linkelt oldalon, és utána írd meg mit gondolsz, komolyan kíváncsi vagyok. Mert nem a méret a lényeg itt sem, ennél jóval bonyolultabb a fizika, jelen esetben a Brownian motion fontos, ha jól emlékszem magyarul Brown-mozgás. Ennek olvass utána, ha nem tetszik a smartair blog, akkor máshol, nekem mindegy, de a smartair írója kifejezetten korrekt, és durván beleásta magát a dolgokba...

    A Brown-mozgasról itt ír:
    https://smartairfilters.com/en/blog/can-hepa-filters-capture-nanoparticles/

    Röviden: minden HEPA szűri a vírusokat is, akkor is ha kisebb a mérete mint a HEPA szálai, egy fizikai tényező miatt...

  • Dr.Oetker

    csendes tag

    válasz Bocha #16 üzenetére

    Így sokkal korrektebb! Köszönöm hogy reagáltál a felvetésemre és foglalkoztál is vele, ritka manapság az ilyen normális kommunikáció. :R

    A linkeket is köszönöm, tényleg érdekes téma, és igen, sajnos itt is megjelenik hogy egy adott felvetés igazolását és cáfolatát is ugyanúgy megtalálni a neten, kérdés hogy épp mit kell bizonyítani... :/ Sajnos a tudományos életben bevett, hogy azt bizonyítják amire felkérik őket, több orvos-kutató is mesélt ilyen szorikat nekem...)

    Amúgy azért is írtam a cikkhez, mert tudom hogy sok emberhez eljut, és sokan azt hiszik hogy a legtisztítás drága, mert a Philips és a Daikin nyomja legjobban a reklámot. Közben meg nálam otthon van két kis Esperanza Bora, 20 ezer volt darabja, 4-6 ezer a szűrő, és tökéletes a levegő, nincs allergiás rohama páromnak (persze kell a kevesebb szövet is, stb.). Vagyis persze ha valaki megteheti vegye a drágát, lehet hogy van amiben tényleg jobb, viszont alapvetően egy HEPA szűrőt tartalmazó pár tízezres eszközzel is rengeteget lehet javítani az életminőségen. És nem csak városban, a fűtés miatt vidéken van hogy rosszabb a levegő...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr.Oetker

    csendes tag

    válasz juuzer #18 üzenetére

    Pont most ajánlottam szüleimnek, hogy nagy lakásba vegyenek három kis Ikeásat, amikor nincsenek otthon nyomják maxra, otthon meg minimumra. Költséghatékony megoldás, szerintem is tökéletes.

    Persze lehet hatalmas CADR értek, de az általában nagyon hangos. Ha otthon vagyok engem idegesítene (próbáltam, volt Xiaomim is), ha dolgozok akkor szegény macskáinkat gyötörném vele. :D Szóval én a több kisebb pártján vagyok. :)

    Aprósólyom:
    Jogos, arról még nem olvastam, köszi. Nagyon mély téma tényleg. Mert akkor már lehet nézni az ion funkciót, vagy az UV lámpát ami az átmenő levegőt, vagy épp a filtert világítja, és akkor még a hepán túli megoldások szóba sem jöttek, mint amit a Airdog (Eu-ban Woodpecker) csinál... :)

Új hozzászólás Aktív témák