Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Bocha #5 üzenetére

    Mondjuk nyilván nem a smartairfilters.com a leghitelesebb oldal, de egyébként a megemlített tudományos hivatkozások linkelve vannak és olvashatóak. Úgyhogy én inkább azokban vájkálódtam. A NASA tanulmány alátámasztja az állítását, miszerint a HEAP is kiszűrhet a covid méreteket. Viszont annyit hozzá kell tenni, hogy a szűrés hatékonysága függ a légáram sebességétől. Lassabb légsebességnél növekszik a szűrés hatékonysága.

    Anno a CBC Canada csinált egy tesztet egy labor koprodukcióval, úgyhogy megkerestem a tesztet: https://youtu.be/0uZKBlwLEFs?t=1068

    Itt egy másik video: Build a do-it-yourself air purifier for about $25 - YouTube
    Ahol egy HEPA MERV13 szűrővel reprezentálják, hogy a 0.3mikron 90%-t kiszűri egy DIY setup.

    #14 Dr.Oetker: Azért egy fél mondatot mindig lehagysz, hogy a szűrőn átpréselt légmozgás sebességétől függ a hatékonyság.... De függ természetesen a szűrő finomságától is. A DIY megoldásnak az előnye, hogy olcsó és árához mérten nagyon jó hatékonyságú, ha nem cseszed el (pl. túl erős ventillálással.) A bolti kva drága, de legalább várható, hogy hozza teljesítményt. Akinek meg fancy kecója van és a jövedelméből nem tétel 200e az veszi a gyárit. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák