Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Vesa #134 üzenetére

    A thread abból a téves felvetésből indult, hogy azért jobb a régi egyszerű paraszti építési mód, mert a mai modern házakat 10 éven belül már fel kell újítani.
    Nem. :N
    Már az első hsz-től azon voltam, hogy ökolábnyom és fenntarthatóság. Szóba került a 19. századi életmód és a 21. századi összehasonlítása is, majd körvonalazódott, hogy nem csak a vályogház, hanem az egész paraszti talpraesett életmód is kellene ahhoz, hogy a természettel való harmónia fenntartható is legyen. Persze senki nem akar visszamenni abba az időbe.

    Aztán a topik szép lassan járta körbe a témát mire odajutottunk oda, hogy a drága modern építkezés lehet csak több generáció alatt hozza be az árát a (gyártáskor) belerakott erőforrásoknak és természeti kincseknek, a munkának, valamint a bürökrácia felárának.

    Amivel nem is lenne probléma, ha nem mindenki még a saját életében akarna megtérülést látni. Még a 300 év is elhangzott amit én megmosolyogtam, hogy ezekkel a szar kisker anyagokkal biztos nem fog állni annyi ideig, amikor még egy nyavalyás festékkel, kátránnyal, sziloval (és a lista folytatódik) is át vagyunk b.szarintva a palánkon. Mert így 5-10 évente lehet renoválni, mert a szar minőség hamar gondot okoz. Nálunk 2 évet bírt a kátrány és most ázik a melléképület. :U

    A még szarabb kivitelezés egy újépítésű háznál is probléma szokott lenni akár már néhány éven belül a trehány munka, a drága szerződések és zsebbre tett pénzek okán.
    Szóval a Balkánon igen nehéz bármi tartósat építeni szvsz. Nyugatabbra még megtalálható a minőségi alapanyag. Csak minőségi munkát nehéz találni hozzá, mivel nagyon kevesen dolgoznak úgy, mintha a sajátjuk lenne. Vagy konkrétan megfizethetetlen az aprólékos és szakszerű munka. A sajátkezű házépítés meg el van már lehetetlenítve.

    Az utóbbiakban meg kitárgyaltuk az ideális építőanyagokat, szigetelést, és a szellőztető rendszereket. Nekem nagyon tanulságos volt meghallgatni ennyi véleményt. Határozottan kevésbé érzem már a romantikát a vályogház iránt. :D

    Ez lenne a lényeg, ha vki nem figyelt az elejétől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák