Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • himpike

    aktív tag

    Én aláfalazott vályogházban élek, nincs se penész se víz sehol, a fürdőben sem(folyékony fólia a falakon és csembe ajtómagasságig) de ott van egy páraelszívó(Midea). A fűtést kondenzációs kazán adja kb 100nm és neccesen férek be a rezsitarifába mert állandó 19,5 fokot tartok, se többet se kevesebbet.
    Viszont van egy tégla kamrám, az penészedik mint az állat. Szerintem vályognál legegyszerűbb alávágatni a házat, utána azt csinálsz a fallal amit akarsz de én nem szigetelném.
    Belül hálózva és glettelve van, Héra Gold-dal festve/színezve. Kívül valami 50 éves kőpor van rajta(nem hullik sehol egyelőre).
    3 rétegű üveg... az már inkább zajszigetelésről szól, falun akkora előkert van hogy nem indokolja semmi.
    Zanzásítva a dolgot én az alávágatást, aláfalazást javaslom de vályogon soha nem láttam penészt. Meszelték, és mészhabarccsal fedték, nem érte cement.
    Manapság a technológia lassúnak számítana és olcsónak valamint a mészhabarcsot kívül óvni kellene a száradás alatt a napfénytől mert leperegne.
    A házam nem lehet földből de a házamat beépíthetem egy domb oldalába(ez volt régen a putri), az kurvára menő passzív ház :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák