Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GEIL

    addikt

    válasz zippofcy #40 üzenetére

    1995 ben vettem (általános iskola 7. osztály) sárga kazis "home computer" nevű snes klónt...999999 játékkal :D ......Mario....contra force...tetris....street fighter II (master fighter II néven)...tank....double dragon III.....dunk hunt...Wild gunman.....2 szögletes controller és egy pisztoly volt hozzá aminek középen külön csatlakozóhelye volt....sárga kazikat kb 1 évre rá vettem csak bele. :R

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • DarkCube

    csendes újonc

    válasz zippofcy #40 üzenetére

    Tudtommal a Mortal 1993-ban jött ki Amigára, én pedig nem is írtam konkrét dátumot, hogy mikor játszottam vele (mert tényleg nem nagyon tudom elhelyezni az időben pontosan), azt írtam, hogy "nagyjából" 1992 környékén, ami nálam jelenti simán '93-at is.

    Amúgy simán benne van a dologba, hogy itt-ott csúsztam 1-1 évet. Ennek sok oka van. Egyfelől 20 plusz évekről beszélünk, másfelől még gyerek voltam, harmadrészt készséggel elismerem, az idő pontos, precíz nyomon követése sosem tartozott az erényeim közé. Igyekeztem a lehető legpontosabban leírni az emlékeimet, és ez sikerült is.

    Akkora hibát nem vétettem, mint te, azzal a kijelentéseddel, hogy a klón konzolok 2000 körül jelentek meg, ugyanis az egyik haverom, akivel '94-95 környékén multiba toltuk a Soccert, meg a terminátort, 1997-ben elköltözött BP-ről, és utána már nem is nagyon játszottam multiban.
    1998-ban kezdtem a középsulit, az első évben talán még volt ilyen konzolom, de ezek után már nem nagyon voltak jelen az életemben ezek a cuccok, teljesen átvették a helyét a PC-k.

    Szóval nagyjából stimmel az idővonal, ha valahol csúsztam is, max egy-egy évekről beszélhetünk, ennyi hiba meg engedtessék meg huszoniksz év távlatából, én nem a történelmi nagylexikon vagyok, hogy mindent napra pontosan dokumentáljak.
    Igazából nem is ez a lényeg, hanem a szórakoztatás. :R

    DarkCube = Lélekben Batman, az életben kocka

  • ctu

    csendes tag

    válasz zippofcy #40 üzenetére

    Szia!

    A szivembol irtal! :)
    Egy apro kiegeszites: Ports for the PC (DOS) and the Amiga were released in 1994 Ez a cikk kozepen talalhato.
    1992ben kukazni 486-ot... mikor 89ben jelentette be az intel az elso peldanyait.. Huuu.:) szinte 96ig tartotta magat a 486.

    A cikk irojanak nem tudom mi lehetett a celja ezzel a irasaval. :)
    Hiszen nem, hogy nincs tisztaban a sajat elmenyeivel idejeivel (evek teveszt mikor evszamot jelol meg) De a szamitastachnika merfoldkoveinek datumaival is hadilabon all.

    Egy dolog vilagos, volt es van mit a tejbe apritania. Orulok neki, de tenyleg. :) Ezt egy bekezdesben (illetve egy soban) is elintezhette volna (pl: De betyarosan gazdag vagyok, hej!!)

    Illetve megtudtuk azt is, hogy 9 eves koratol (ha tenyleg ennyi idos volt) kapcsolatba kerult a szamitastechnikaval, (meghozza annak az aktualis csucsaival) de fokent jatekra hasznalta ezeket. Nem irta, hogy ennyi meg annyi programozasi nyelvet megismertem/megtanultam, illetve profi modon ertem/hasznalom a kulonbozo oprendszereket, hadver elemkett, halozati protokolokat/technologiakat/architekturakat (es igy tovabb..). Ettol meg lehet, hogy igy van, de nem ezt az oldalt dombaritotta ki. (vagy en vagyok vak es nem vettem eszre ezeket a reszeket, ha igy van elnezest) Ezert nem is ertem, hogy miert nevezi magat kockanak?
    Ha valaki sokat jatszik akkor mar kocka lesz az illeto?

    Sertodes ne essek, latom, sok energiat fektetett a cikk irja a cikkjebe es ez mindenkeppen dicseretes.
    De ha vette volna a faradtsagot es utana nezett volna par dolognak a neten, akkor a cikk optikaja is jobb lett volna
    .
    Egyebet nem tudok elmondani...

    [ Szerkesztve ]

    the Mind is a terrible thing to Waste

Új hozzászólás Aktív témák