Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Karma #36 üzenetére

    Rég nem követem az N900-at, de arra például emlékszem, amikor bemutatták hogy kell meghackelni vele egy WLAN hálózatot, hogy az oda csatlakozók számítógépén bármit meg lehessen jeleníteni ahelyett, amit meg akartak nézni. De ez hobbiprogramozás. Az N900 sosem terjedt el.
    Nem hinném amúgy, hogy a Qt annyira új technológia lenne.
    A programozók meg mint mondtam nem készítenek programokat olyan telefonra, ami nem létezik, ha mégis (virtuális környezetben vagy olyan eszközön, amit 100.000-ből 1 ember látott már képen és talán 1000 darab készült belőle), azok csak hobbi célt szolgálnak és nem általános felhasználásra készültek. Alkoss egy telefont, ami futtat egy jó op.rendszert, jelen esetben a MeeGo egy stabil verzióját, csináld meg a megfelelő reklámot, vidd be szolgáltatókhoz és a nagy piacokra, készítsd el a többinél lényegesen egyszerűbb portolhatóságát milliónyi már létező programnak (ez adott) és megtalálod azokat a programozókat, akiket annyira hiányolsz. A semmiért mint írtam senki nem fejleszt, maximum hobbi célból, de azokról max alacsony felbontású YouTube videókról tájékozódhatsz, sosem fogják feltölteni egyetlen alkalmazásboltba sem, főleg ha adott rendszer nem is kapható kereskedelmi forgalomban, a kompatibilis verziót pedig szándékosan úgy reklámozzák, hogy ne vedd meg, mert a WP7 jobb.
    De hogy csak egy példát mondjak, nézz körül a csak közösségi támogatást élvező Linux disztribúciók környékén. Vannak mögöttük elegen olyan programozók, akik közül sok leprogramozná, ha lenne rá igény és nem azt erősítené meg minden újabb hír, hogy a MeeGo halott. Nem értem ezt a mérhetetlen ellenszenvet ez iránt a rendszer iránt és a fanatikus tagadást, hogy életképes, meg az állítást, hogy rossz, miközben az egyetlen baja, hogy egy cég szimplán megegyezett egy másikkal, hogy kukába dobja félkészen egy másik miatt, megakasztva ezzel jópár fogaskereket.
    Ja, ne hasonlíthassunk már össze sok évvel ezelőtti eszközöket maiakkal. Nem épp ugyanaz vonatkozik rájuk. Mert olyan ez, mintha a Windows 98-ból hiányolnád az átlátszó tálcát.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák