Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    mik vannak bazze. nagyon kemény. én is voltam rossz passzban, mint mindenki, de ez amit átéltél ez tényleg kemény és ez elvileg csak a fejedben létezik. kb szétütöttem volna a saját fejem, vagy nemtudom :D. mondjuk azt azért megjegyezném, hogy egyetem+nem alvás+mellette meló, stb. hát nemtudom megéri-e mindennel egyszerre foglalkozni. ha még nem rúgtak volna ki az egyetemről tanácsolnám, hogy mindig annyit melózz (egyetem is meló) 1 nap, amennyit bírsz. ha 10 órát kell melózni, de te csak 8-at tudsz kényelmesen, keress másik állást, ha kemény az egyetem és nem bírod, akkor tart szünetet, kevesebb tantárgyat vegyél fel, stb. nem kell megszakadni, ennyit nem ér érted

  • SLYM

    veterán

    ahogy mondod. egy jóféle multivitamin pack-ra érdemes benevezni első körben és akkor le vannak tudva a mikrotápanyagok. ez kb nulla befektetett energia és máris letudtad az egyik leglényegesebb dolgot a táplálkozásodban. ezen kívül ami még kis erőfeszítéssel megoldható az a napi 3 liter vízbevitel. szokni kell, de hamar megvan. és akkor hoppá már kevesebbet fáj a fejem, jobb a közérzetem, a körmömről is eltűntek a kis fehér bizbaszok, nem korpásodik a hajam, a bőröm jobban néz ki, több az energiám. a makrotápanyagok már keményebb dió, nehéz a kenyeret rizsre cserélni, nehéz mérsékelni a cukorbevitelt, stb, de már a 3 dolog egyike is jelentősen javítja az életminőséget. ha valakinek lelki betegsége van, ezek a dolgok sokat számítanak (bár mindenkinek fontos lenne ezzel foglalkoznia, én tanítanám az iskolában a helyes táplálkozást)

    [ Szerkesztve ]

  • SLYM

    veterán

    nem véletlenül utálja az átlag a rizst egyébként, ugye főzőcskézni nem mindenki szeret, melóhelyre kis dobozokkal járkálni detto. plusz egy nem sportoló embernek ez nem is a leglényegesebb. a rizsnek egyébként magas a glikémiás indexe, emiatt pedig simán egy kalap alá lehet venni a teljes kiőrlésű kenyérrel egy nem sportoló embernél, talán az még nekik egy jobb tipp lenne utólag belegondolva. és akkor már a csirkét is ki lehetne váltani mondjuk tonhalkonzervvel, vagy némi felvágottal és akkor meg már aztán tényleg el lehet felejteni a főzőcskét. ez tulajdonképpen a lehető legjobb kombó a legkevesebb befektetett energiával. némi zöldség azért még menjen mellé, a gyömölcs meg, mint édesség

    [ Szerkesztve ]

  • SLYM

    veterán

    természetes, hogy a helyes táplálkozás és a sport nem old meg mindent, de valszeg rosszabbul lennél, ha hagyagolnád a kettőt. és mi van a mikrotápanyagokkal? eszel valami multivitamin pack-ot? az még sokat segít. egyébként most láttam egy jó videót, ahogy látom itt a topicban sokaknak vannak hasonló problémái, mint a cikk írójának, ez hátha segít valamit: [link]

    (elöljáróban annyit, hogy az előadásban van egy érdekes kutatási eredmény, mégpedig, hogy a legtöbb ember a halálos ágyán a legtöbbször azt bánja, hogy túl sokat és túl keményen dolgozott az életében. a ti bajotok alapja is ezzel kapcsolatos)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák