Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pipó

    őstag

    Erről a felskálázásról mindig leírjátok, hogy zéró. Nálam asztali BR lejátszóról pendrájvról sd filmeknél remekül működik egy plazmán. Az sd/hd tévéadásokkal ezek az új csodatévék tényleg ennyire nem tudnak mit kezdeni? Váltanék már nagyobb tévére, de nálam ez volna az elsődleges szempont, de emiatt állandóan halogatom. Esetleg valami képösszehasonlítást is betehetnétek a cikkbe (ki-be kapcsolva).

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

  • Pipó

    őstag

    válasz Pro Koryak #20 üzenetére

    TV adással, vagy valamiről lejátszva? Nem mernék hazahozni egy új drága tévét, mikor bekapcsolva a telekom adást magyarázkodnom kéne itthon a gyereknek/asszonynak, hogy miért is cseréltem a régit.

    "A készülékből nem hiányzik a felskálázás opció sem, amely elméletileg egy pár okos algoritmus segítségével képes javítani az alacsonyabb felbontású anyagok részletességén, viszont ez a valóságban nem nagyon működik. Hiába kapcsolgattuk ki-be, érdemi változást nem tapasztaltunk, vagyis ezúttal is bebizonyosodott, hogy a fizikát nem lehet átverni, a semmiből nem akaszthatóak le pixelek."

    Ugyanezt a szöveget már sokadik tévétesztnél olvasom, nyilván át lehet venni azonosságok esetén, csak így nem vagyok benne biztos, hogy igaz-e.

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

  • Pipó

    őstag

    válasz mad823 #27 üzenetére

    Nem azon van a hangsúly, csak nekem az van. A tévé nekem nem skáláz fel, csak lejátszott tartalmat külső BR lejátszó, amibe ez a funkció be van építve. TV adást kéne jól felskáláznia a tévének, amire a teszt azt írja, hogy nem működik. Így, ha veszek egy jóval nagyobb tévét, (most 42-es van) és nem skálázódik fel a Disney chanell, akkor 55-ön vagy 65-ön elég szärban lennék, mikor otthon meg kéne magyaráznom, hogy megérte.

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

Új hozzászólás Aktív témák