Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Geri Bátyó #20 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy a sensid és/vagy az abszolút nem kézreeső forma/nem az egérformához "való" fogás miatt lett ízületi gyulladásod, nem azért, mert könnyű volt.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • copass

    veterán

    válasz Geri Bátyó #20 üzenetére

    tévedsz. ha nem megfelelő formát választasz, akkor az is okozhat izületi gyulladást.
    a nehéz egér főleg a vállat, könyököt terheli jobban majd idővel, mivel egyoldalú terhelést kapsz.
    ahogy a csuklóból való mozgatás se túl jó, mert a gyulladás melegágya az apró ismétlődő mozgások.
    úgy érdemes az érzékenységet beállítani, hogy egy picit mozduljon az alkar is. rá kell kényszeríteni magadat, hogy ne csuklóból mozgasd folyamatosan az egeret.
    én most 2 1080p monitoron vagyok 800-on, amit egy 20 centi át tudok húzni kényelmesen, úgy hogy nem töröm a csuklót.
    fél tucat egeret kipróbáltam, mire megtaláltam azt a formát ami nekem kényelmes.
    rival 310,xtrfy m4. ergo hátul a tenyérnél magas, elül a kisujjnak is van hely, széles.
    pl. a death adder v2-t két hét alatt se tudtam igazán megszokni, mivel a huplija nyomta a tenyerem.
    a kényelmes egér azonnal jó, ezért fontos a tenyér hossz, szélesség és a fogás módja.
    ha ez ok akkor már olyanokra kell figyelni hogy görgő, oldalsó gomb kényelmes helyen van-e,stb.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Geri Bátyó #38 üzenetére

    Ez hogy kapcsolódik ahhoz a két ipari hulladékra történő reagalásomhoz?

    Amúgy az előző posztodból nekem nem az jött le, hogy az alacsony tömegtől fájdult meg a kezed, hanem az, hogy szimplán nem a legjobb a szem-kéz koordinációd, és ennek az ellensúlyozására az egér tömegét/tehetetlenségét használod. Most ezzel a tapasztalattal mit tudok kezdeni? Vannak ilyen emberek, de az átlagnak nem célszerű tőlük tanácsot kérni, mert nem ők vannak többségben; ennyi a dolog, nem több.

    Csak részben tartozik ide, de pont a napokban volt az egeres totyikban egy egészen hosszas vita azzal kapcsolatban, hogy a Logi G7 mekkora csoda és hogy a wirelesse is mennyire használható volt FPS-re. Persze nonszensz, de "tapasztalt", jó szóra nem igazán hajló embertől jött, és egészen addig nem is volt változás a hozzáállásában, míg a Totyikgazda le nem ütött egyet amazonon (képes volt azért a kacatért 21k-t kifizetni...) csak azért, hogy lemérje az input lagot, majd rituálisan megsemmisítse az eszközt. A mérés megtörtént, jött az ámulás, hogy hány ezredmásodperces is az a késés (felbontás függvényében ~25-80 ms; lefőzöl egy kávét, míg a mozgatást viszontlátod a képernyőn).

    Amikor rendszeresen találkozol ilyenekkel egy olyan területen, amiben azért nagyjából otthon vagy, elkezded egészséges fenntartásokkal kezelni a szakmai közösség által felhalmozott információktól gyökeresen eltérő, "képben lévő" tapasztalatokat. Az a 20 év meg itt is bőven megvan (bár ha csak a gayming grade korszakot nézzük, csupán 14, mert az első komoly dögöt 2007-ben vettem), viszont egérből sokkal több járt a kezem alatt, mint 20. Csak most van itthon 15. :DDD

    Egyébként romokban vannak az ízületeim, 10 éve folyamatos RSI és ~60 gramm felett konkrétan perceken belül fizikai fájdalmat érzek, ha nem csak böngészek/dolgozom az egérrel, 4-5 grammos diffi is simán feltűnik. Egy tollat nem tudok 10 percig szúró bizsergés és megfáradt feszülés nélkül fogni, szóval végigjártam azt az utat, hogy mi a fenntartható. Meg is nézném azt a szakmai fórumot, ahol féltáglákat ajánlanak ízületi gyulladásra/ellen, mert volna egy-két kedves szavam az illetőkhöz. Hogy ugyan mér akarnak még ennél is jobban a nyomorba dönteni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Geri Bátyó #42 üzenetére

    "Volt némi gond a születésemkor. Van egy kis diszlexiám, diszgráfiám és diszkalkuliám is."

    Ejj, akkor neked is volt a kezdéshez egy örömcsomag.

    "A lényeg viszont az, hogy én csak azt mondtam, hogy nekem a nehéz egér a jó és nem ajánlgattam senkinek"

    Nem is az volt a "probléma", hogy ajánlgattad volna, csak az szúrta a szemem, hogy az ízületi gyulladást (amiben már egy évtizede élek) annak tulajdonítottad be, hogy könnyű a periféria, mikor a valódi probléma nem az alacsony tömeg volt, hanem a szemeid és kezed közötti kapcsolat, és abból fakadó megfeszülés. Azt tudom, hogy vannak, akik a tömeget/tehetetlenséget használják a kézmozgásuk "kisimításához" (általában a remegős kezűek), elő-előfordul ezzel kapcsolatban egy-egy említés a topikban, csak gondoltam nem árthat, ha rámutatok, hogy ez egyáltalán nem általános dolog, és a "hétköznapi" userre levetítve igazából csak hátrány származik a plusz tömegből.

    "Azt is megértem, hogy játékra a vezetékes egér a jó,"

    Nem feltétlenül, akadnak már élvonalbeli eSportra is simán alkalmas darabok, igaz, még nem túl sok (néhány Logi Lightspeedes és Razer HyperSpeedes maus (méret/tömeg miatt közel sem az összes), meg a Glorious, G-Wolves és Finalmouse wireless).

    "Megnézheted a Logouton, hogy mostanában milyen cipőket hordok."

    Megnéztem a cipőt, nem röhögtem. Mondjuk hozzám abszolút nem passzol, de szerintem ha akarnám, se nagyon tudnám hordani, mert az az ember vagyok, aki végigmegy a Westend és a Mammut összes cipőboltján, és 30 000-ig bezárólag egyetlen olyan cipőt sem talál, ami rendesen jó a lábára és kényelmes (meredekebb lábfej, mint ami a talphosszhoz alapból arányos volna). :W

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Geri Bátyó #44 üzenetére

    "A helyesírást pedig úgy oldom meg, hogy ha nem néz ki jól, akkor az helytelen és ez általában bejön!"

    Pont így tanultam anno az angol nyelvtant. Cba. :DDD

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • copass

    veterán

    válasz Geri Bátyó #42 üzenetére

    így azért egész más a történet.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák