Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    Szomoru, szomoru. A Tag Heuer-t epp most alakitjak at (ertsd: **sszák szét), mert elkezdett tul erdekes es tul ertekes (tul draga) orakat gyartani (--> [link] ), miutan 5 eve eleg komoly botranyba kevertek sajat magukat ( --> [link] ). Csapas csapas hatan. Erre most jon ez? Mi lesz ennek a vege... Ennel jobbat erdemelne ez a tenyleg patinas marka. Az Intel csinaljon inkabb sajat maganak, hazon belul, Intel Inside logoval okoskarperecet meg amit akarnak, hagyjak beken a Tag Heuer-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz C$abi #7 üzenetére

    A Tag Heuer-ek atlagos eladasi árát most akarjak epp lejjebb szoritani, ugyhogy siman lehet, hogy az Apple Watch-nal csak kicsivel lesz dragabb egy ilyen okosTag, mar ha elkeszul. Nem gondolom, hogy 200-300 rugonal dragabb lenne egy ilyen ora. Kerdes, hogy kinek mennyiert lesz ez draga, de ha azt nezzuk, hogy ez tulajdonkeppen egy izmosabb iPhone 6 ára, akkor vegul is nem annyira elrugaszkodott arcedula.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Polarstar #10 üzenetére

    Az aranytokos Apple Watch nem 1100, hanem inkabb 5 es 10 ezer dollar kozott lesz.

  • Fiery

    veterán

    válasz Cathulhu #11 üzenetére

    Elotte meg az Hublot, azelott az LG, elotte a Tag, sz'al a Forma-1 ilyen szempontbol semmit sem jelent. Epp abba a **szba ulnek bele, ami a legtobb penzt adja ;]

  • Fiery

    veterán

    válasz Archer #13 üzenetére

    Szerintem meg pont jot tenne az Intel ismertsegenek es megitelesenek, ha sajat orat keszitenenek, es nem egy patinas svajci gyarto nevét meglovagolva probalnanak elorebb jutni. Mert a Tag a nevén kivul vajmi keveset fog ebbe a buliba beletenni. Oratokot, oraszijat barki tud tervezni es gyartani magas minosegben, nem csak a 200 eves svajci gyartok, lasd Apple Watch.

  • Fiery

    veterán

    válasz flexxx2 #24 üzenetére

    Mas tema, ha egy-egy (vagy 5-10 db) darabot csinalnak egy szinte koncepcionak tekintheto brutal draga orabol, es megint mas, ha szeriaban gyartanak egy adott arsavba pozicionalt modellt. Nem lenne egyebkent gond, ha beleharap mondjuk a Tag Heuer es a Zenith egymas arsavjaba, de ahhoz az kellene, hogy egyertelmuen legyen pozicionalva egy-egy marka. Pl. ugy, hogy a Tag Heuer legyen a sportos, fiatalos marka, a Zenith pedig inkabb az elegans, kozepkoru es idosebb emberek szamara keszulo marka (kb. mint az A Lange & Sohne). Ehhez viszont ki kellene mindket marka kinalatat gyomlalni, es olyan modellek is aldozatul esnenek ennek, amit hulyeseg (ongyilkossag) lenne megszuntetni. Ennel egyszerubb, ha inkabb racsapnak a Tag Heuer kezere, es a Zenithet nem bantjak, de ezzel meg a Tag Heuer emelkedeset, presztizsenek novekedest allitjak meg. A luxuscuccok piacan pedig pont az a jo, ha egy marka erosodik, marhasag ezt megallitani, es lenyomni a foldre egy ilyen patinas markat. Plane mivel mindekozben a Zenithet tovabbra sem sikerult igazan kimozditani a holtpontrol, me'g mindig sehol nincs a kozvetlen konkurens Omegahoz es Rolexhez kepest. Jo nev a Zenith, de kozel sem olyan nepszeru marka, mint sok mas svajci oramarka. Az a baj, hogy tul sok jo nev van Svajcban, manapsag mar nem eleg egy jo nev, nagyon sok egyeb dolgot kell mogetenni ahhoz, hogy igazan sikeres legyen egy oramarka. Es ezert is szomoru a Tag Heuer sorsa, hiszen ok folyamatosan fejlodtek, jo iranyba mentek (kiveve a 2009-es botranyt, de ott a kommunikacioval szurtak el, nem technikai bakit kovettek el), egyre jobban csengett a marka, a multja is hibatlan, szep es erdekes darabokat csinaltak evrol evre, kivivtak az ora kritikusok elismereset is (--> [link] , [link] ). Eldobja az LVMH ezzel a Tag Heuer-ben levo potencialt, arra epitve, hogy majd a Zenithtel JC Biver ujra megcsinalja azt, mint az Hublot-val es a Blancpainnal. Ha Biver birja szuflaval, akkor ez akár meg is tortenhet, de en fogadni nem mernék ra...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz nubreed #29 üzenetére

    "számomra minden hagyományos óra gyártó komolytalanná válik abban a pillanatban amikor beszáll az okosóra bizniszbe."

    Valahol meg lehet erteni oket is. Anno a kvarc valsagban (--> [link] ) tonkrement a hagyomanyos svajci oragyartok tobbsege, es a megmaradtak is kenytelenek voltak beszallni a kvarcora bizniszbe, hogy tuleljek a 20. szazad veget. A svajci gyartok most attol tartanak, ez egy ujabb valsag, ami ujra fenyegeti a letuket. Csak most nem a japanok tamadnak, nem a Citizen, Casio es Seiko a mumus, hanem az Apple, Google, LG, Samsung (stb), azaz most az okostelefonok iranyabol jon (johet) a tamadas. A svajci gyartok nem tudjak elore megmondani, hogy valojaban hova fog kifejlodni az okosora biznisz. Lehet, hogy mulando fellangolas lesz, klasszikus par eves hype, vagy velunk marad evtizedekre, mint a kvarcora. Mindenesetre, mivel nem tudjak elore megmondani, mi fog tortenni, inkabb igyekeznek felkeszulni minden eshetosegre, nehogy ugy jarjanak megint, mint a 70-es evekben. Amelyik hagyomanyos svajci oragyarto nem mutat be okosorat, hazon belul az is fejleszti a megfelelo technikat, ebben biztos lehetsz. Ha kell, piacra dobjak, ha nem, akkor a fiokban vegzi, de legalabb nem soporhetik el oket ujra, mint a kvarc valsagban...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz nubreed #32 üzenetére

    A kvarc valsagban a luxusora gyartok kozul is tobben tonkrementek, pl. Blancpain. Lehet azt mondani, es minden bizonnyal igy is van, hogy a legerosebb 10 svajci oragyarto manapsag sokkal erosebbek egyuttveve, mint a 70-es evekben az akkori 10 legerosebb gyarto, de egyreszt a gőgös, felfuvalkodott hozzaallast még igy sem engedhetik meg maguknak, visszagondolva a 70-es evekre; masreszt pedig a svajci oraipar kozel sem csupan ebbol a 10 luxusora gyartobol all csupan. Egy Rolexre, Patekre, AP-ra kevesbe veszelyesek az okosorak, mint tobbszaz kisebb markara. A "nagyokkal" nem egy arsavba esnek az okosorak, me'g az arany Apple Watch sem, de a kisebbekre, amik ugyanazon a 100-200-300 ezer Ft-os palyan fociznak, mint az okosorak, igenis nagy veszelyt jelenthetnek az okosorak. A legnagyobb bizonytalansag pedig jelenleg az, hogy me'g mindig nem kerult piacra egyetlen olyan okosora sem, ami igazan meghatarozhatna a jovot, ami ugyanugy utat mutathatna, es kozhiszteriat valthatna ki, mint anno az elso iPhone. Az elso iPhone utan igazan nagy marhanak kellett lenni (azaz Steve Ballmernek es a Nokia akkori vezetosegenek), ha valaki nem latta (es nem latta be), hogy ez a jovo, es mostantol igy fognak mukodni es kinezni a mobiltelefonok. Ha kijon a kovetkezo 2-3 evben me'g 20-30 kulonfele okosora, es egyik se tunik majd akkora nagy dobasnak, egyik sem terjed el futotuzkent, egyikre se gerjednek ra tomegek, akkor a svajci oragyartok hatradolhetnek, es csinalhatjak tovabb azt, amit a 2000-es evek elso evtizedeben. De ha mondjuk az Apple Watch berobban jovore (vagy a Samsung vagy LG vagy HTC vagy barki mas okosoraja), es a fiatalok ahelyett, hogy az apjuk Rolexe/Omegaja/Tagja utan elkezdenenek az elso fizetesukbol sajat svajci mechanikus orara sporolni, fogjak magukat es vesznek inkabb egy trendi Apple Watch-ot, es azt azutan megelegedessel hasznaljak, es evente-ketevente cserelik a legujabb Apple Watch-ra, akkor a svajci oragyartok nagy bajba kerulhetnek, ha nem tudnak valamifele kozvetlen konkurenciat letenni az asztalra. Egyetlen joerzesu svajci oragyarto sem akar a kovetkezo Nokia lenni ;)

  • Fiery

    veterán

    válasz mepet #33 üzenetére

    Nem megdobbentobb ez sem, mint amikor valaki iPhone hivokent hivja bohockodasnak az Androidot vagy forditva :) Sokan egyebkent el sem tudjak kepzelni, milyen mernoki teljesitmeny egy 30 mm atmeroju, par mm vastag, teljesen mechanikus elven mukodo oraszerkezetet ugy megalkotni, hogy az felhuzza sajat magat, a viseloje csuklojanak mozgasa reven, es napi kevesebb mint 1 masodpercet ter el az atomoratol. Ez utobbi egyebkent csak akkor tunik "nem nagy cucc"-nak, ha az ember nem azt nezi, hogy a napi 1 masodperces elteres valojaban 1/86400 pontossag statisztikailag, azaz 99,9988%-os precizitas. Ez az igazan nagy teljesitmeny, ezt elerni, es manapsag mar tobb svajci oragyarto is keszit olyan mechanikus karorat, ami kepes erre, ha megfeleloen beszabalyozzak (az en oram is, mellesleg).

    A precizitasrol egyebkent az jutott eszembe most, amit a tv kozvetiteskor mondtak az Apollo 11 startja elott: csupan a parancsnoki modul onmagaban 2 millio alkatreszbol allt ossze. Ha az akkori technikaval el tudtak volna erni 99,999%-os gyartasi minoseget, akkor is maradhatott 2000 potencialis alkatresz, ami a kuldetes soran elromolhatott volna barmikor :) Ehhez kepest egesz jol mukodott a cucc ;) Bocs, ez mar nagyon off volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz dabadab #36 üzenetére

    En meg azt nem ertem, miert ragaszkodnak sokan a kezi valtos autokhoz, amikor rohadt jo, kompromisszum mentes automata valtok is vannak mar, amik szinte minden auto tipushoz elerhetoek, es amivel sokkal konnyebb, sokkal pihentetobb az autovezetes. Az is fura lehetne ennyi erovel, hogy miert fizetnek az emberek sokkal tobbet egy kezzel festett porcelanert, mint egy kinai sorozatban nyomott olcso cuccert. Kinek ez, kinek az a furcsa :) To each his own.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák