Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Magnat #8219 üzenetére

    A teljes lemerítés azért nem hülyeség, mert a cellák között kialakulhatnak apró töltéskülönbségek, ha nincs teljesen feltöltve/lemerítve, amik egy idő után összegződve megzavarják a töltésfigyelést/töltőelektronikát.

    Teljes feltöltés azért tudja károsítani a li-ion cellákat, mert 4,2-4,3V fölött nemkívánt vegyi folyamatok indulnak be a cellán belül, viszont a töltőelektronika 4,4-4,5V-tal is tölti, vagyis gyárilag túltöltik az akksikat, hogy adott hardverből minél nagyobb kapacitást tudjanak kihozni. Régebben figyeltem a telefonomat töltés közben, tényleg így van.
    Az meg egy tévhit, hogy az akksiban van elektronika: legfeljebb a laptopokban. Ezekben csak hőérzékelő van, amit a tablet figyel is.
    A teljes lemerítésre valószínűleg ugyanaz vonatkozik, mint a túltöltésre: a gyártók túlmennek azon a bizonyos határon a minél nagyobb kapacitás kiaknázása érdekében, aminek van egy kellemes mellékhatása is (a gyártók szempontjából legalábbis): a felhasználó korábban vesz új akksit. ;) A li-ion elkezd kikristályosodni, némi gázképződéssel, ami szintén visszafordíthatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Magnat #8219 üzenetére

    pedig nem hülyeség, de amit te írsz, valóban igaz. ha egy aksit használsz és töltesz, akkor folyamatosan kondicionálod, míg ha rátöltögetsz, az nem tesz jót neki. nekem is vannak thinkpadjeim, a T500 anno sokat volt aksiról használva, és 20-80 között használtam, évek alatt sem degradálódott az akku lényegesen.

    viszont az állandó kikapcsolásig merítés tényleg nyírja az akku üzemidejét, és ezt már több készüléken észrevettem. egyszerűen, ami szinte csontig van merítve minden alkalommal, hiába rendelkezik védelemmel, egyre kevésbé bírja, míg amit 20% körül töltőre raksz, az nem romlik.

    egyébként millió cikk van róla, ahol leírják, hogy ez technikailag miért így van.

Új hozzászólás Aktív témák