Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz balintka #8202 üzenetére

    b0bcatnak igazad van, tényleg a 20% és a 80% közötti tartomány az ideális.

    a gond viszont, ahogy ő is írja, hogy így csak az akkunak alig több mint felét tudod kihasználni. mindezt azért, hogy átlagos használat mellett néhány hónappal tovább bírja az aksid.

    viszont, ha melléteszed, hogy gyakorlatilag 2 évet simán kibírnak az aksik, 10e forint miatt (vagy 2 év múlva annyi sem lesz) lemondasz a kapacitás feléről.

    tényleg megéri?

    szerintem bőven elég ésszerűen használni az aksit: feltölteni teljesen, lemerülésnél meg törekedni, hogy 20% alá ne menjen, inkább tölts rá. már ezzel is sokkal jobbat teszel neki, mintha hagynád mindig csontra lemerülni. ha csak néha, az nem fog észrevehető gondot okozni.

    1-2 havonta tényleg nem árt egy rendes lemerítés, de nem az akku miatt, hanem hogy a telefon újrakalibrálja a hátralévő töltöttséget, és pontosabban jelenítse meg.

    szerk: most látom, hogy ezt ide írtam és nem a telós topikba. mindegy, a tabletre is igaz :)

    [ Szerkesztve ]

  • b0bcat

    addikt

    válasz balintka #8202 üzenetére

    Ez a lemerítős (és első 16 óráig csurig töltős, stb.) történet a nikkeles akkuk idejéből maradt meg. :) A lítiumos akkuknál ilyen nem kell, ugyanis nincs memória-effektus. :N

    Többiek is: kicsit félreértettétek, amit írtam. Én nem mondtam, hogy így kell csinálni, mert különben baja lesz az akkumulátorotoknak. Én magam sem ügyelek különösebben erre. :N Csak leírtam, amit szakértőktől hallottam, miszerint így lehet a leghosszabb az akku élettartama.

    (Amúgy ez az élettartam-növekedés már csak azért is logikus, mert lemondasz a kapacitás 40%-ának használatáról, márpedig az akku élettartama a teljes lemerítési-feltöltési ciklusok számában mérhető, tehát 0-tól 100%-ig. :K)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák