Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz tupuk #2387 üzenetére

    OTG-n keresztül minden bizonnyal rá tudsz USB-s billentyűzetet is kötni, vagy veszel BT-ost. ;)

    Nálunk azóta nincs otthon asztali gép, amióta van tablet, mert teljesen kiváltotta azt netezés céljából. Komolyan dolgozni mondjuk nem lehet szerintem táblagépen, de arra van laptop, meg a melóhelyen asztali gép. :K

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz tupuk #2387 üzenetére

    Amúgy van ilyen cucc. Mondjuk ezzel az a baj, hogy microUSB-s eleve, szóval HUB-ba nem tudod bedugni. De ha meg a mostani gép perifériáit akarod, akkor meg van USB to PS/2 keyboard mouse converter. Volt már olyan tábla nálam ami kezelte. [link] [link]
    Nagyobb is van bluetoothos. És nem azt mondom, hogy pont ilyet vegyél. Én pont ilyet használtam. Van touchpades is csak az drágább.

    Nem akarok beleszólni, de 15 ezerből fel lehetett volna fejleszteni az asztali gépet normálisra...
    És akkor nem kell se bluetooth billentyűzet, meg nem használsz ARM-re tervezett mobil operációs rendszert x86 processzoron x86-os gép helyett.
    Nekünk ugyan jobban állt az Athlon XP konfig, de az tuti, hogy 2-3 év alatt sem lett 10k ráköltve, mégis 3GHz-es HT-s P4, minőségi FSP táp került bele, 1,5GB RAM társaságában.
    XP megy, Office 2010 megy, Debian 7 megy, tárhely meg 80GB. (Debian 7 az gyorsan bekapcsol)
    Jó persze, nem visz mindenféle 1080p anyagot, meg a Half-Life 2-nél újabb játékokat se feltétlen szereti. De asszem ez az Opendottnál sem volt feltétel nálatok.

    Érintőképernyővel nem tudom, hogy vagytok barátságba, az én szüleim azok nem kérnek belőle, egyáltalán nem megy. Mint ahogy mondtad, te is akarsz billentyűt venni, vert egy nyeszlett e-mailt írni is sokkal rosszabb a virtuális billentyűvel, meg igen sok gyakorlást is igényel.
    Azt pedig elárulom, hogy egy jobbféle BT billentyű alsó hangon 7 ezer Ft. És akkor még ékezetes karaktereket ne álmodj.

    Szóval ne magyarázd be magadnak, hogy ez most egy nagyon jó, racionális döntés volt. Azzal egyetértek, hogy tartalomfogyasztásra már bőven jók ezek a vackok, meg kisebb chatelésre. Nade én írtam már cikket érintőn, szerkesztettem word, excel, powerpoint dokumentumot, utóbbit teljes libre office csomaggal, fizikai billentyűvel, és nem azt vettem észre, hogy hű de gyors és kényelmes.

    Ha van normális OTG támogatása a tabnak, akkor billentyűt, USB to PS/2 átalakítót, pendrive-ot kezel. Csak az opendottal az a baj, hogy annyira nem droidra való, annyira nem támogatott kókány dzsunka cucc, hogyha valami nem működik, akkor az nem működik. Erre nem fogsz custom kernelt rakni, amibe már integrálva van minden jóság, pl NTFS support. Mert én is megpróbáltam már ilyeneket asztali helyett használni, de azért mert hordozható. De hogy én otthon egy ilyen vackot használjak asztali helyett? Neeem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák