Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok!

    Tegnap csatlakoztam a klubhoz egy vadiúj, általam felbontott példánnyal, látom itthon nem lett túl nagy siker az OP8 (a topikok forgalmából ítélve 7T és a 8T népszerűbb). Amúgy a telefon tök jó (nálam egy OP5-öst váltott), de van pár idegesítő dolog amire rákérdeznék, mert az sem kizárt, hogy visszaküldöm és becserélem valami másra (mondanám a 8T-t, de ha az is ilyen, akkor bukó).

    1.
    A kijelző betekintési szögei furák, nálam ezek a beállítások vannak: DCI-P3 színmód + színhőmérséklet egy hajszálnyit eltolva melegebb irányba (így van kb. jól kalibrálva). Teljesen szemből nézve kicsit zöldesebb, megdöntve lilásabb a képernyő. Nem tudom a kijelző ragasztása/fólia miatt ilyen és kell pár nap, hogy elmúljon (azért gyanakszom erre, mert a képernyő tetején jobban jelentkezik, mint alul) vagy ez a kijelző ezt tudja, esetleg hibás az enyém. Az OP5 nagyon nem így viselkedik (extrém szögekből nézve az egy kicsit zöldül, de az már olyan szög, amiből nem nézel telefont). Ki tudjátok ti is próbálni a fenti beállításokkal?

    2.
    A kijelző ha jól sejtem adaptív 90 Hz-et használ, mert ha valamit görgetek (pl: Instagram) és elengedem a kijelzőt kb 1-2 másodpercre, akkor alig észrevehetően, de változik a fényerő/színek (tényleg résen kell lenni, böngészés közben nem zavaró, de fotót szerkesztve nagyon). Amikor rákapcsol a 90 Hz, akkor az előző pontban leírt jelenség fokozottabban látszik. Ez az első telefonom ami 60+ Hz-et tud, nem tudom ez ebben a műfajban normális-e, vagy például más modellek (pl: OP8T) jobbak e téren.

    3.
    A kamera RAW-ban nem képes 48 megapixelt menteni, csak egy 12 megapixeles, már eleve "elődolgozott" állományt, ami pont a RAW lényegével megy szembe. Third party appok (pl: GCam) is ugyanekkorát mentenek, így ez rendszerszinten van így megoldva. Utánaolvasva ez már az OP6T óta így van minden modellen. Ha nem muszáj nem akarok rootolni, de amúgy létezik erre Magisk modul? Komolyan mondom nagyon szeretem a OnePlus-t, de néha akkora gyökerek tudnak lenni, hogy fáj. Mi az anyámért akarnék Pro módba kapcsolni és RAW-t menteni, ha nem azért, mert érintetlen nyers fájlt akarok és tudom mit csinálok?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz stigma #359 üzenetére

    Én az Alzától vettem egy 8GB/128GB Interstellar Glow változatot (150k), zömmel ezek kaphatók még (aki zöldet akar, az már drágábban van, nem is kevéssel, egy tok olcsóbb). Itt a garanciális ügyintézésnél azt írják, közvetlenül a OnePlus weboldalán intézhető. Nem próbáltam még az accountomhoz hozzáadni a telefont (még megvárom a 14 napot az elállási jog miatt, csak akkor van értelme ha úgy döntök marad).

    Btw eleinte idegenkedtem ettől a színtől, mert sok termékfotón rózsaszínnek tűnik és sok webshop is rózsaszínnek hirdeti, de amúgy tényleg olyan, mint egy DVD lemez alja, baromi funky. Kedvelem a kicsit különlegesebb kinézetű telefonokat (OnePlus 5 előtt egy LG G4-em volt bőr hátlappal, ott sokáig topikgazda is voltam).

    Egyetlen hibája, hogy gyűjti az ujjlenyomatot, nagyon igényli a tokot.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #361 üzenetére

    Na gyerekek, pár nap után búcsúzom, tegnap leadtam az Alzánál a telefont, reggelre vissza is küldték az árát, amiből ma vettem egy 1 hónapos, makulátlan, használt OnePlus 8T-t innen az apróról. Ennyit megért nekem az, hogy ne ívelt legyen a kijelző, nagyon zavart. Az Interstellar Glow hátlap viszont hiányzik, függőséget okoz és nagyon megszerettem ebben a pár napban.

    Bár azt érdemes megjegyezni, hogy a kijelzővel kapcsolatos kifogásaim nem szűntek meg sajnos, illetve bejöttek új problémák. Eléggé idegesítő, mert a OnePlus 5-ös legalább egy őszinte telefon volt, amit nem tudott, az rögtön kiderült a terméklapról, ami viszont benne volt, az mind 100%-ig top minőség.

Új hozzászólás Aktív témák