Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    válasz deci #665 üzenetére

    Köszi, megnézem a progit. Érdekes, hogy alapból nem lehet (vagy nekem nem sikerült) beállítani Android 7-en.
    Arra gondolok az értesítéseknél, hogy van-e olyan beállítás, amikor csak jelzi, hogy érkezett egy üzenet, de nem mutatja meg a tartalmát. Pl.: bekapcsolt telefonnál jön egy whatsapp üzenet és látom a felül megjelenő ablakban, hogy kitől jött, de azt is látom, mi a tartalma (ha egy darab üzenetet küldött). Lehet, hogy ez Android 7 sajátosság, 5.1-nél magasabb verzióhoz nem volt szerencsém eddig. Vagy pl. ugyanígy ha jön egy Gmail levél, látom a feladón kívül a mail tartalmának jó részét. Ugyanakkor Viber, vagy Messenger oldalról ki lehet kapcsolni a tartalom megjelenítését, tehát lehet, hogy csak a Whatsapp és egyéb alkalmazások nem tudják még/már ezt.

    Más:

    Az adaptív fényerő szinteket, illetve a lux-ot tudom valahol állítani?

    Még csak 1 teljes napot használtam eddig, szokni kell sok mindent. Nekem átlagos kezem van, a telefon fogása jó, de a hangerő és a bekapcs két oldalt néha bezavar, hogy egy "vonalban" vannak. A DND kapcsolót (vagy mi a neve) én szeretem, egyik érv volt a telefon mellett, bár nem áll teljesen kézre nekem. Ahogy talán a tesztben is írták, kicsit magasan van - a szilikon tokban pedig nehéz tologatni. Az ujjlenyomatolvasó extra funkciói tetszenek, nem kell fogást váltani sokszor. Zavaró, hogy lefelé kell húzni a slidert ha fel akarod venni a hívást, rutinból párszor kinyomtam embereket. Ezt is lehetne pl szoftveresen cseréni, mint a nav gombokat.
    Fejfájást, más zavaró jelenséget a kijelzővel kapcsolatban még nem tapasztaltam. Akksi idő majd alakul, most van 25%-on, normál használattal 13-a este 22 óra óta bekapcsolva, dual SIM, wifi, BT, 4G. Kamerát még csak kipróbáltam, nem is értek annyira ehhez a területhez, de amire nekem kell egy telefon kamerája, arra megfelelő bőven.

    Ami viszont probléma és még nem jöttem rá a megoldásra: Mi Band 2-vel használom, használnám. Legújabb Mi Fit és Mi Tools és karkötő firmware vannak fent, más telefonokon is ez a kombó működött, előzőleg is ezt használtam majdnem 1 évig. Szóval, pár óra után nem jelez, elveszti a kapcsolatot és csak egy BT off/on segít. Merre induljunk a megoldással? A karkötő felé, vagy inkább a teló lehet a ludas? Korábban ilyen nem volt a híresen rossz BT-vel rendelkező VibeZ CM11-en sem. A BT-t egyébként beállítottam aptx-re, mivel van egy MacawT1000-em (ezzel tökéletes, szuper a hang és a kapcsolat is).

    Bocs, hogy hosszú lett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák