Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Fáraó #38 üzenetére

    Még nem látták a cikket. :) Egyébként viszonylag liberálisak, de alapvetően nem félek; saját magamat fogom adni. Ha valakinek ez nem nyeri el a tetszését, akkor meg nem kötelező vele szót váltanom. :K

    (#47) Fred23: Igen, tényleg nincs messze. :( Egyént egyet kell hogy értsek veled: a szép az lenne, ha mindenki a saját dolgával törődne, és nem a másikéval. Erről egyébként volt is blogbejegyzésem.

    (#48) bkercso: Sok dologban egyetértünk, sok dologban meg nem.
    "Leegyszerűsített kampányolás folyik egyik oldalon az egyenjogúságért, másikon pedig azért, hogy ne csináljuk már ezt. Szerintem lehetne a témát kevésbé megosztóan is kezelni." + "Ezért lenne fontos az érett közbeszéd ezzel a témával kapcsolatban is."
    Azt gondolom, hogy nagyjából egyetértünk a fentiekben. Sajnos mindkét oldalon vannak provokációk a témát illetően. Az érett közbeszéd nagyon fontos lenne. :R

    "szerintem nem jogos igény, hogy egyenrangúnak vegyük a heteroszexualitástól eltérő beállítottságot és életmódot, sőt népszerűsítsük, és ezzel befolyásoljunk tömegeket."
    Egyrészről fontos-e, hogy a szexuális preferenciákat rangsoroljuk? Van-e ennek bármilyen értelme? Igen, a homoszexualitás valóban kedvezőtlen szigorúan utódnemzési szempontból. De ennyi: egy egynemű kapcsolat semmivel nem rosszabb egy hetero kapcsolatnál. Másrészről nem hiszek abban, hogy a téma teljes elzárása "befolyásolná a tömegeket".

    Nézzük az én példámat: soha nem láttam életemben meleg párt kézen fogva sétálni. 13 éves koromig semmilyen homoszexualitáshoz kapcsolódó dologgal nem találkoztam. És mégis: meleg lettem. Ezért kételkedem a "propagálás" jelentőségében.

    Hozzáteszem: a Pride társadalomra gyakorolt hatásairól maximum véleményünk lehet, mérvadó álláspontot csak a szakértők mondhatnak.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák