Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz bkercso #48 üzenetére

    "Röviden összefoglalva annyit szerettem volna mondani, hogy az jogos igény egy homoszexuális részéről, hogy kezeljék őt emberséggel és felvállalhassa az életmódját, de az szerintem nem jogos igény, hogy egyenrangúnak vegyük a heteroszexualitástól eltérő beállítottságot és életmódot, sőt népszerűsítsük, és ezzel befolyásoljunk tömegeket."

    No...azt hiszem te nem csak az OPA-khoz értesz...tökéletesen megragadtad a lényeget...ennyi... :)

  • Anonymus23

    veterán

    válasz bkercso #48 üzenetére

    "Biblia és a benne hívők: a Biblia egyszer említi ezt a dolgot, ha jól emlékszem, és akkor sem emeli ki a többi negatív magatartás közül, hanem egy felsorolás része. A keresztények meg a társadalomból kerülnek "ki", vagyis be az egyházba, ennél fogva nem feltétlen érettebb a gondolkodásuk, és ez sajnos több keresztény vezetőre is igaz. Ez nem a Biblia hibája szerintem."

    Akkor gondolom végigolvastad az egészet. Nem?
    Én sem, de elég sok helyen találkozni ezzel, és érdemes a helyén kezelni a dolgokat. A Biblia (és alapvetően Isten) elég egyértelmű ezzel kapcsolatban:
    Kezdődik ott, hogy férfivá és nővé teremtette Isten az embert, ami nem csak fizikális hovatartozást, hanem identitás is jelent.

    Magáról a homoszexualitásról is elég sok szó esik a Bibliában, mert ez mindig is jellemző volt minden korban és időszakban:
    A szodómia szó is Szodomára vezethető vissza, a sztorit nem kell bemutatni gondolom.
    A zsidók számára nyilvánvaló ez, mivel a törvényük is tiltja (halállal büntették, ahol ez nyilvánvaló lett).
    A Biblia (többek között) nyilvánvalóan és egyértelműen szól erről a Római levél 1:26-27-ben ír (de érdemes tovább is olvasni, mert sok olyan dologgal együtt is említi, és azonos ítélet alá veszi, ami sok heteronak sima ügy), és ott természetellenesnek mondja.

    Ezzel lehet vitatkozni, elvetni, maradinak, begyepesedettnek tartani Istent, lehet menni Istenhez panaszra vagy beperelni őt diszkrimináció miatt. ;)

    És még lehetne sorolni, de nem tartom tisztességesnek azt, hogy úgy kerüljön ide a Biblia (Isten), hogy féligazságok/félhamisságok kerüljenek elő, és olyanok vélemények legyenek "autentikus" bibliai álláspontok, amik láttam már olyat aki hallott erről kategória. Kár lenne ezt csak a homoszexualitásra leszűkíteni, amikor ez csak egy része annak (a súlyát nem minősítem).

    Ami sok esetben nagyon nagy zavart okoz a fejekben, főleg az Istenben hívőknél, hogy a bűnnel (Bibliai értelemben, nem PTK vagy BTK, illetve nem társadalmi értelemben mondom) együtt az embert is elvetik és elítélik, holott az alapvető isteni cél nem az elítélés, hanem a megmentés.

    Számomra személyesen ami visszatetsző a jelen folyamatokba az az, ahogyan a képembe tolják ezeket, és azt, hogy nekem EL KELL fogadnom. Ebben az a csalóka, hogy bár azt elfogadom, hogy a másiknak ilyen irányultsága van, de arra már legyen meg nekem is a szabad akaratom, hogy ezt az irányultságot én saját meggyőződésem és belátásom szerint minősítsem, az embert magát pedig a cselekedeti alapján.
    Vica versa.
    Ugyanezt az elfogadást várom, hogy fogadják el, hogy van amit én sem fogadok el ;]
    :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz bkercso #48 üzenetére

    "...de az szerintem nem jogos igény, hogy egyenrangúnak vegyük a heteroszexualitástól eltérő beállítottságot és életmódot..."

    Nekem úgy túnik, hogy ez a mondat ellentmond azzal, amit előtte felsoroltál az emberséggel és a felvállallásssal kapcsolatban. Te felvállalnál egy olyan dolgot amit alsóbbrendűnek tekintenek, csak közben esetleg megtisztelnek annyival,hogy normálisan és kulturáltan szólnak hozzád/viselkednek veled( ..ami egyébként alap kéne,hogy legyen)?
    Illetve, ha abban egyetértünk, hogy az érintett személy bizonyítottan nem saját maga választotta ezt az utat (ergó nem tehet róla, hogy meleg) akkor miért kell őt alacsonyabbrendűnek tekinteni?
    100-150 éve a nők se voltak egyenrangúak a férfiakkal, pusztán azért, mert nőnek születtek, amiről nem tehetnek. De,hogy hozzak konkrétan behelyetesíthető példát, a testi fogyatékosokat se kezelték mindig egyenrangúan, pedig nem tehettek róla, hogy az életüket nem tudják úgy élni mint a többi embertársuk.
    Ma már szerencsére egyenrangúként tekintünk rájuk is.
    Az továbbra is csak egy illúzió lenne, ha mindenki kulturáltan viselkedne a melegekkel, de továbbra sem egyenrangúként tekintene rájuk.

Új hozzászólás Aktív témák