Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz TomMusic #18 üzenetére

    Amúgy én olyat mondjuk el tudnék képzelni, hogy egy terem pl. kapcsolja le a pilácsot ha nincs bent senki, ajtók zárása/nyitása

    Ebben mi a kihívás?

    Fogsz egy HomePodot, rákötsz pár Xiaomi cuccot, webkamerát, aztán lehet vele csajozni, ahogy a karórádnak eldalolod, hogy hey siri, turn on the lights?
    Majd a kiszemelt csaj orra elé dugod a szifont, amin látszik a nappalid élő kameraképén, ahogy kiviliágosodik?

    (Konkrétan megtörtént eset, negyvenes kolléga követte el karácsonyi bulin.)

    Vagy 8-10 éve dolgoztam egy épületautomatizálásos startuppal egy helyen, ott is bohóckodtak mindenféle akkori kütyüvel (akkor még nem voltak rogyásig rakva a webshopok okos cuccokkal, mint most), aztán a mi irodánk volt a referenciájuk, úgyhogy minden este 9-kor automatikus villanyleó megvolt.
    Akkor is, amikor még dolgozni próbáltam, de legalább olyankor sem kellett felállnom a székből, hanem a termünk weblapján megnyomtam a villanykapcsolót, aztán megint lett fény.

    Persze az az egész cucc csak addig működött, amíg volt villany: ha az irodaházban áramszünet volt, akkor a beléptetőrendszerre kötött ajtón se lehetett bejutni, max akkor, ha valaki belülről kinyitotta. :DDD
    (Akkori főnököm még hülyébb volt, kacsalábon forgó palotáját is az épületautomatizáló brigádjára bízta (az lett a 2.0 verzió), csak éppen télen megdöglött a vezérlőközpont agya, aztán egy hétig nem tudta manuálisan bekapcsolni a kazánt, amíg meg nem jött az új mikrokontroller...)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák