Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lmisi

    senior tag

    válasz #16820480 #11 üzenetére

    Az android frissítési problémát én is furcsáltam kicsit, aztán utána néztem és a következő rajzolódott ki elöttem.
    A gyártók linux kernel szinten is belematattak az Androidba. Ez gáz.
    Ugyanis 2.1 Android 2.6.29 kernelt használ a 2.2 -es viszont 2.6.32 est.
    Emiatt az egyedi mutációkat tényleg illeszteni kell és ehez nincs semmilyen Gugli támogatás. A csúcs a Samu Galaktikus S. Kicserélték a filerendszert. Ehhez egyedi drivert kellett gondolom írni a 2.6.29-es linux kernelhez, no lett is galiba belőle. Aki akar keressen utána a neten. (Lagfix és barátai és a nevetséges az hogy a fixek lényege, hogy visszacsempészi a rendszerbe az eredeti filerendszert.)
    No most 2.2-es Android 2.6.32 kernele nyilván nem tartalmazza a szükséges drivert. Úgyhogy a bithuszárok nekiálhatnak lemenni hídba és illeszteni-újraírni az RFS drivert az új környezethez. Hacsak nem kukázzák az egész RFS-t.
    Pedig Samsung Bada révén ért is hozzá valamelyest, de még nekik sem egyszerű.
    Valami hasonlók miatt ragadhatott a SonyEricson is Android 1.6-on.
    Valjuk be őszintén a oprendszer fejlesztés nem sok gyártónak megy. Bukott már bele nem is egy. Sőt a WinMo-t is idevehetjük. Márpedig az alacsonyszintű módosítgatások már idetartoznak.

Új hozzászólás Aktív témák