Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    Szerintem nem rossz ötlet, de azért óvatosan kell kezelni a témát. A gsmarena szinte egyedüliként csinál ilyen méréseket, és tapasztalat szerint elég vegyes eredménnyel. Volt többször is olyan, amíg még olvastam a tesztjeiket, hogy valamit kimértek, hogy milyen szar, borzasztó THD meg hasonlók, a valóságban pedig nagyon jól szólt, míg más a mérések alapján jobbnak tűnt volna, de valóságban rosszabbnak éreztem.

    Ha már ilyet csináltok, akkor én javasolnám, hogy álljon legalább kettő, de inkább 3 részből az értékelés. Egyszer ugye lefuttatjátok a tesztet, abból kijönnek a számok, ezeket objektíven össze lehet hasonlítani, és mondjuk adni rájuk egy pontszámot 1-10-ig. Emellett érdemes volna egy szubjektív tesztet is csinálni, amikor egy előre válogatott lejátszási listát (mondjuk 4-5 szám elég, különböző műfajokból válogatva, lehetőleg flac-ban, biztos ami biztos) meghallgattok a készülékről, mindig azonos hangkeltővel, hogy ez ne befolyásolja a dolgot, és szubjektíven értékelitek szintén 1-10-ig. Illetve ezen felül érdemes lehet betenni egy felhasználói szavazatos részt, ahol szintén az emberek értékelhetik 1-10-ig a készüléket (feltűntetve, hogy hányan szavaztak, stb).

    Ha csak a mérési eredményeket teszitek ki, akkor szerintem sok ember el fog veszni a számok bűvöletében, és abszolut igazságként fog hivatkozni egy-egy mérésre, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy amúgy milyen élmény a valóságban hallgatni.

    Ezen kívül még érdemes lehet referenciának betenni 1-2 jobb/népszerűbb mp3 lejátszót is, hogy legyen mivel összehasonlítani, és választ kaphassanak azok is, akik azon gondolkoznak, hogy jó-e nekik telefonról zenét hallgatni, vagy érdemes külön készüléket venni. Ilyen lejátszókat szerintem szívesen tudnak biztosítani többen is a fórumról, hogy egy mérést elvégezzetek velük.
    Amit érdemes lenne beszerezni, az egy normális füles/fejes, amivel lehet hallgatós teszteket végezni, de szerintem erre vevő lehet akár több gyártó vagy hazai forgalmazó is. Viszont olyat lenne érdemes, aminél nem a lejátszó a szűk keresztmetszet, és (minden rosszindulat nélkül) ez szerintem sem a TDK lenne.

Új hozzászólás Aktív témák